Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-08, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Upał przyciągnął tłumy nad Jezioro Nyskie. To także pracowity weekend dla obsługi ośrodka i ratowników wodnych

Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Epidemia koronawirusa nie odstrasza szukających ochłody nad Jeziorem Nyskim. Z powodu upałów przekraczających 30 stopni Celsjusza, plaża przy zbiorniku wodnym przeżywa dziś (08.08) prawdziwe oblężenie.
Od rana spory ruch widać już na parkingach w okolicy ośrodka rekreacyjnego. Kolejki ustawiają się także na samej plaży, gdzie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. Jak mówi obsługujący ją pan Wojciech, właściwie każdy z będących w ofercie sprzętów cieszy się sporym zainteresowaniem.

- Rowerki, kajaki, łódź wiosłowa. Pytają bardzo często o skutery wodne, chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że na tego typu rządzenia potrzeba już dość poważne uprawnienia, u nas takiego czegoś nie można wypożyczyć. Ludzi jest co nie miara, no ale też pogoda ładna, każdy chce korzystać z tego lata, zwłaszcza, że tak naprawdę zostały 3 tygodnie i to już będzie koniec sezonu - zauważa.

Spora liczba wypoczywających nad wodą oznacza także więcej pracy dla ratowników wodnych. Kierownik plaży nyskiego WOPR-u Dawid Białochławek wskazuje, że dotychczasowe interwencje miały zróżnicowany charakter.

- Dużo skuterów pływa, więc jest dodatkowe niebezpieczeństwo. Dzieje się dzisiaj troszkę, mieliśmy już parę interwencji, na razie typowo przy plaży. Mieliśmy dużo ukąszeń, zasłabnięcia; po prostu temperatura daje ludziom do głowy, a bardzo mało się nawadniają. Z kolei brawura ludzi powoduje to, że bardzo daleko wypływają, przez co nasze jednostki muszą ich po prostu cofać - wyjaśnia.

Dodajmy, że jedną z atrakcji, która dodatkowo może przyciągać plażowiczów są zaplanowane na dzisiejszy wieczór (08.08) zawody Grand Prix Polski skuterów wodnych w slalomie równoległym. Początek rywalizacji o 21:00.
pan Wojciech
Dawid Białochławek

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Racławiczkach przechodzi kompletną modernizację Na ukończeniu jest gruntowny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Racławiczkach. Kompletnej modernizacji uległa bryła budynku, wymieniono dach, pojawiły się… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę UNESCO Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-19, godz. 15:00 Była rozgrywka LARP i pokaz fechtunku, a w planie są wykłady. "Dzień z historią" w ogrodzie WBP Trwa 'Dzień z historią' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Po południu będzie można posłuchać wykładów o historii ujętej w grach planszowych… » więcej 2020-09-19, godz. 13:37 MDK Opole proponuje animacje i konkursy dla najmłodszych. Można dołączyć do godziny 16:00 Animacje sportowe i plastyczne dla dzieci przygotował na dzisiaj (19.09) Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. » więcej 2020-09-19, godz. 12:00 Zmiana terminu VIII Kluczborskiego Biegu Przełajowego o Złotą Barć. Powiat trafił do czerwonej strefy epidemicznej VIII Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć został przełożony w związku z umieszczeniem powiatu na czerwonej liście epidemicznej. » więcej 2020-09-19, godz. 10:51 Rekord zakażeń koronawirusem w kraju - ponad tysiąc przypadków. Na Opolszczyźnie zmarł kolejny zakażony [AKTUAL… Dobowy rekord zarażeń koronawirusem w Polsce. 1002 nowe przypadki potwierdziło Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie, z czego 35 zakażeń dotyczy województwa… » więcej 2020-09-19, godz. 10:00 Dziś obchodzimy Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk Dziś obchodzimy Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. Przyroda cierpi z powodu rozwoju cywilizacji i ekspansji człowieka, ale największym problemem… » więcej 2020-09-19, godz. 08:45 Powiat kluczborski w czerwonej strefie epidemicznej. "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach wygas… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od dzisiaj (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-19, godz. 08:00 Można pomóc dzieciom z domu dziecka w Tarnowie Opolskim. Poszukiwani są przyszli korepetytorzy Uniwersytet Opolski szuka studentów do projektu 'Rozum i Serce'. Ich zadaniem będzie udzielanie korepetycji dzieciom z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie… » więcej 2020-09-19, godz. 07:15 Komplikacje przy remoncie hali w Zawadzkiem. Potrzeba jeszcze miliona złotych na przebudowę poszycia dachowego Przedłuża się gruntowna modernizacja Hali Sportowej w Zawadzkiem. Remont rozpoczął się ponad rok temu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***