Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-08, 13:21 Autor: Daniel Klimczak

Blisko 200 wędkarzy rywalizuje nad kanałem Ulgi w Opolu. To sposób na uczczenie 70-lecia PZW

Zawody o Puchar 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego [fot. Daniel Klimczak]
Zawody o Puchar 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego [fot. Daniel Klimczak]
Zawody o Puchar 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego [fot. Daniel Klimczak]
Zawody o Puchar 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego [fot. Daniel Klimczak]
Zawody o Puchar 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego [fot. Daniel Klimczak]
Zawody o Puchar 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego [fot. Daniel Klimczak]
Na Odrze i kanale Ulgi w Opolu trwają zawody o Puchar 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Impreza ma na celu uczczenie przypadającego w tym roku jubileuszu istnienia organizacji, a także umożliwienie rywalizacji zawodnikom, którzy ze względu na pandemię nie mogli wziąć udział we wszystkich zaplanowanych na ten rok imprezach.
Na brzegu swoich sił próbuje blisko 200 wędkarzy.

- Mimo obostrzeń związanych z pandemią, zainteresowanie naszym zdaniem, jest olbrzymie. Udział zgłosiło 187 zawodników w 4 dyscyplinach wędkarskich i prawie wszyscy dotarli - wskazuje Wiesław Miś, prezes zarządu okręgu PZW w Opolu.

- Oceniana jest ilość wyłowionych ryb. Pod uwagę bierzemy tylko te, które są wymiarowe. Po zważeniu, wszystkie ryby są z powrotem wypuszczane do wody; nie ma zabierania ich na zawodach do prywatnych celów - zastrzega Mieczysław Maślanka, sekretarz zawodów 65 plus.

Zawodnicy, z którymi rozmawiał nasz reporter wskazywali, że nie wynik rywalizacji jest najważniejszym elementem imprezy.

- Tu jest jednak konieczne doświadczenie, trzeba dużo jeździć, trzeba kombinować. Każdy ma swoją receptę. Piękna pogoda jest przede wszystkim i to jest najważniejsze, żeby odpocząć, zrelaksować się, a ryba to jest dodatek - zapewnia pan Zdzisław.

Jednym z elementów mających pomagać w osiąganiu dobrych wyników jest odpowiednia długość wędki. Krótsze nie dają tyle możliwości, co ich długie odpowiedniki.

- Dalej się sięgnie. Można rybę zlokalizować. Krótką wędką, niestety, nie sięgnie się tam, gdzie się chce - zdradza pan Eugeniusz.

Niezależnie od posiadanego sprzętu, uczestnicy zawodów wskazywali, że dzisiejsze połowy nie należą do imponujących.

- Chyba za gorąco jest i gruba ryba, biała, nie bierze. Tylko uklejki, takie małe, 3 - 4 centymetry i bardzo rzadko biorą - mówi pan Jerzy.

Rywalizacja potrwa do godziny 14, a pół godziny później ma być znana klasyfikacja końcowa. Na najlepszych czekać będą pamiątkowe puchary, a także sprzęt wędkarski.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2020-09-19, godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury w Racławiczkach przechodzi kompletną modernizację Na ukończeniu jest gruntowny remont Gminnego Ośrodka Kultury w Racławiczkach. Kompletnej modernizacji uległa bryła budynku, wymieniono dach, pojawiły się… » więcej 2020-09-19, godz. 16:00 Rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę UNESCO Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-19, godz. 15:00 Była rozgrywka LARP i pokaz fechtunku, a w planie są wykłady. "Dzień z historią" w ogrodzie WBP Trwa 'Dzień z historią' w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Po południu będzie można posłuchać wykładów o historii ujętej w grach planszowych… » więcej 2020-09-19, godz. 13:37 MDK Opole proponuje animacje i konkursy dla najmłodszych. Można dołączyć do godziny 16:00 Animacje sportowe i plastyczne dla dzieci przygotował na dzisiaj (19.09) Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. » więcej 2020-09-19, godz. 12:00 Zmiana terminu VIII Kluczborskiego Biegu Przełajowego o Złotą Barć. Powiat trafił do czerwonej strefy epidemicznej VIII Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć został przełożony w związku z umieszczeniem powiatu na czerwonej liście epidemicznej. » więcej 2020-09-19, godz. 10:51 Rekord zakażeń koronawirusem w kraju - ponad tysiąc przypadków. Na Opolszczyźnie zmarł kolejny zakażony [AKTUAL… Dobowy rekord zarażeń koronawirusem w Polsce. 1002 nowe przypadki potwierdziło Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie, z czego 35 zakażeń dotyczy województwa… » więcej 2020-09-19, godz. 10:00 Dziś obchodzimy Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk Dziś obchodzimy Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. Przyroda cierpi z powodu rozwoju cywilizacji i ekspansji człowieka, ale największym problemem… » więcej 2020-09-19, godz. 08:45 Powiat kluczborski w czerwonej strefie epidemicznej. "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach wygas… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od dzisiaj (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-19, godz. 08:00 Można pomóc dzieciom z domu dziecka w Tarnowie Opolskim. Poszukiwani są przyszli korepetytorzy Uniwersytet Opolski szuka studentów do projektu 'Rozum i Serce'. Ich zadaniem będzie udzielanie korepetycji dzieciom z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie… » więcej 2020-09-19, godz. 07:15 Komplikacje przy remoncie hali w Zawadzkiem. Potrzeba jeszcze miliona złotych na przebudowę poszycia dachowego Przedłuża się gruntowna modernizacja Hali Sportowej w Zawadzkiem. Remont rozpoczął się ponad rok temu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***