Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-08, 18:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Sytuacja na rzekach jest stabilna. Podtopienia mogą wystąpić w przypadku nawałnic

Rzeka Biała w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Rzeka Biała w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Intensywne opady deszczu w Opolu
Intensywne opady deszczu w Opolu
Nieznacznie przekroczony stan ostrzegawczy na Ścinawie Niemodlińskiej, a także podwyższony stan wód w kilku miejscach na południu regionu. Po ostatnich opadach deszczu niektóre rzeki województwa przekroczyły lub zbliżyły się do stanu ostrzegawczego.
Stanisław Potoniec, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, uspokaja, że w obecnej sytuacji nie powinniśmy się obawiać, że dojdzie do powodzi.

- Nie powinni mieszkańcy się obawiać - zaznacza Potoniec. - Mieliśmy bardzo niskie poziomy w rzekach, także to co napadało, to co spłynęło, nie powinno wyrządzić większych szkód. Raczej obawiałbym się o kwestie związane z opadami burzowymi, jak było to wczoraj (7.06). Są to opady miejscowe, gdzie wody jest dużo na metr kw. i mogą wystąpić wówczas lokalne podtopienia.

Według prognoz w najbliższym czasie w naszym regionie możemy spodziewać się przede wszystkim przelotnych opadów deszczu.
Stanisław Potoniec

Wiadomości z regionu

2021-11-30, godz. 19:15 Od środy odcinek krajowej "41" między Nysą a Prudnikiem będzie drogą jednokierunkową Na drodze krajowej 41 Nysa - Prudnik od jutra (01.12) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiana ma związek z remontem, który będzie prowadzony między… » więcej 2021-11-30, godz. 18:15 Duża liczba odwoływanych egzaminów na prawo jazdy. "Na szczęście kandydaci mają odpowiedzialne podejście" Czwarta fala pandemii ma wpływ na codzienne funkcjonowanie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. » więcej 2021-11-30, godz. 18:00 Odśnieżanie dróg w Opolu według kontrolerów z RIO. Wykazano nieprawidłowości Naruszenie przepisów prawa zamówień publicznych i brak właściwego nadzoru nad wydatkowaniem pieniędzy w zakresie odśnieżania dróg w Opolu. To ustalenia… » więcej 2021-11-30, godz. 18:00 W Niemodlinie nie będzie już przychodni dyżurującej w trybie nocnej i świątecznej pomocy Od jutra (1.12) Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medyk” w Niemodlinie, przy ul. Zamkowej 4 nie będzie udzielał już świadczeń nocnej i świątecznej… » więcej 2021-11-30, godz. 17:30 Mieszkańcy naszego regionu czekają zmiany w sposobie ogrzewania. Urząd marszałkowski chce zlikwidować wszystkie "… Za 6 lat w każdym gospodarstwie domowym ma być ekologiczne źródło ciepła. Tak zwane kopciuchy powinny zniknąć. Taki jest plan samorządu województwa opolskiego… » więcej 2021-11-30, godz. 17:05 Opolski ratusz informuje o kolejnych 181 uczniach objętych kwarantanną. W całości zdalnie pracuje PSP nr 33 w Opolu Urząd Miasta w Opolu informuje o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w ośmiu szkołach i przedszkolach w stolicy regionu. Zakażonych jest 7 uczniów… » więcej 2021-11-30, godz. 16:30 "Prokurator" wyłudził 30 tys. od seniorki. Policja: nigdy nie prosimy o przekazanie pieniędzy Po raz kolejny oszuści wykorzystali starszą osobę. 71-latka z Kędzierzyna-Koźla straciła 30 tys. zł. Myślała, że pomaga prokuratorowi złapać złodziei… » więcej 2021-11-30, godz. 16:15 Urzędnik bez urzędu, czyli jak radzą sobie w Murowie... a właściwie w Zagwiździu. Informatyk pracuje "pod pryszn… Życie urzędnika często nie jest usłane różami. A urzędnika, który nie ma urzędu to już w ogóle. Tak jest w przypadku pracowników magistratu w Murowie… » więcej 2021-11-30, godz. 16:00 Koronawirus w szkole lub przedszkolu, rodzice mogą wnioskować o zasiłek opiekuńczy. ZUS przypomina zasady Ubezpieczony rodzic może korzystać z zasiłku opiekuńczego na dziecko chore lub objęte kwarantanną. Może też otrzymać zasiłek opiekuńczy, jeśli musi… » więcej 2021-11-30, godz. 14:15 Miał pomóc w walce ze smogiem, jednak nie może wzbić się w powietrze. Dron namysłowskiej straży miejskiej uległ… Namysłowska straż miejska od ponad miesiąca nie może kontrolować dymu, który wydobywa się z kominów miejscowych budynków. Dron, który miał pomóc w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »