Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-06-08, 18:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Sytuacja na rzekach jest stabilna. Podtopienia mogą wystąpić w przypadku nawałnic

Rzeka Biała w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Rzeka Biała w Głuchołazach [zdj. Jan Poniatyszyn]
Intensywne opady deszczu w Opolu
Intensywne opady deszczu w Opolu
Nieznacznie przekroczony stan ostrzegawczy na Ścinawie Niemodlińskiej, a także podwyższony stan wód w kilku miejscach na południu regionu. Po ostatnich opadach deszczu niektóre rzeki województwa przekroczyły lub zbliżyły się do stanu ostrzegawczego.
Stanisław Potoniec, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, uspokaja, że w obecnej sytuacji nie powinniśmy się obawiać, że dojdzie do powodzi.

- Nie powinni mieszkańcy się obawiać - zaznacza Potoniec. - Mieliśmy bardzo niskie poziomy w rzekach, także to co napadało, to co spłynęło, nie powinno wyrządzić większych szkód. Raczej obawiałbym się o kwestie związane z opadami burzowymi, jak było to wczoraj (7.06). Są to opady miejscowe, gdzie wody jest dużo na metr kw. i mogą wystąpić wówczas lokalne podtopienia.

Według prognoz w najbliższym czasie w naszym regionie możemy spodziewać się przede wszystkim przelotnych opadów deszczu.
Stanisław Potoniec

Wiadomości z regionu

2021-06-21, godz. 18:02 Burze nad Opolszczyzną, są pierwsze interwencje. Straż pożarna wyjeżdżała już blisko 30 razy Są już pierwsze konsekwencje zapowiadanych burz w regionie. Najwięcej interwencji straż pożarna podejmowała w powiatach nyskim oraz brzeskim. » więcej 2021-06-21, godz. 18:00 Dwa przystanki autobusowe po dwóch stronach ulicy i zdezorientowani podróżni w Namysłowie [INTERWENCJA] W związku z remontem drogi wojewódzkiej 454 zmieniły się miejsca postoju autobusów PKS-u przy ul. Bohaterów Warszawy w Namysłowie. Jak informuje jeden z… » więcej 2021-06-21, godz. 17:45 "Schody do wolności" w opolskim amfiteatrze. To będzie koncert "ku pamięci" i w podziękowaniu za zaangażowanie Koncert pod hasłem 'Schody do wolności' to kolejne wydarzenie organizowane w ramach obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego. 1 lipca w opolskim… » więcej 2021-06-21, godz. 17:30 Brzeskie wodociągi "wspomogą" Lubszę. Ma to być szybkie remedium na problemy z wodą. Na miejsce przyjechał wojewoda… Wodę do Lubszy dostarczą brzeskie wodociągi. Tym samym do jutra (22.06) powinien zostać rozwiązany problem braku wody w gminie Lubsza. Mieszkańcy skarżą… » więcej 2021-06-21, godz. 16:54 Reakcja świadka pomogła zatrzymać pijanego kierowcę ciężarówki. "Zawodowiec" miał ponad 2 promile Kompletnie pijany mężczyzna jechał ciężarowym mercedesem po drodze krajowej nr 11 w okolicy Kluczborka. Do takiego zdarzenia doszło nocą w miniony week… » więcej 2021-06-21, godz. 16:41 Rekiny i płaszczki wrócą do opolskiego zoo? Ujawniono plany odbudowy akwarium Odbudowane zostanie stare akwarium Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski poinformował o tym w mediach społecznościowych. » więcej 2021-06-21, godz. 15:30 Studenci z Nysy uczą się pilotować drony. "Tego typu maszyny coraz częściej będą wykorzystywane w policji, wojsku… Nyscy studenci bezpieczeństwa wewnętrznego uczą się pilotażu dronów. Zdobyte umiejętności mogą wkrótce pomóc im w realizacji codziennych obowiązków… » więcej 2021-06-21, godz. 15:21 Akcja poszukiwawcza na opolskiej Silesii Na akwenie Silesia w Opolu trwają poszukiwania osoby, która mogła zniknąć pod wodą. » więcej 2021-06-21, godz. 14:15 Po południu nad Opolszczyznę mają dotrzeć burze. Służby meteo wydały nowe ostrzeżenia, wyższego stopnia Ostrzeżenie 2. stopnia wydano dla powiatów brzeskiego, głubczyckiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego, opolskiego, prudnickiego i Opola. » więcej 2021-06-21, godz. 14:00 W opolskich lasach mamy II stopień zagrożenia pożarowego. Leśnicy czekają na deszcz, jeśli go nie będzie - wprowadzą… W opolskich lasach od kilku tygodni obowiązuje II stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ścioły wynosi zaledwie 12 procent. Choć prognozy na najbliższe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »