Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-12-04, 11:15 Autor: Justyna Maćkowiak

"Robimy swoją robotę dobrze, czego efektem są wyniki egzaminów maturalnych". Marzena Kazin o szkołach powiatowych

Marzena Kazin [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marzena Kazin [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rywalizacja ze szkołami w Opolu jest trudna, ale radzimy dobie - powiedziała w "Poglądach i osądach" Marzena Kazin, sekretarz Starostwa Powiatowego w Opolu pytana o sytuację szkół powiatowych. - Jesteśmy zadowoleni z naboru, mimo podwójnego rocznika nie było w naszych placówkach większych problemów z dostaniem się do wybranej szkoły - dodaje gość Radia Opole.
- Były też takie sytuacje, że uczniowie nie dostali się do opolskich szkół. Ale zawsze tak jest, że Opole jest atrakcją. My nawet nie próbujemy rywalizować, robimy swoją robotę dobrze i bardzo dobrze, czego efektem są wyniki egzaminów maturalnych, które są całkiem niezłe. Mamy także szkoły z internatem, zauważyliśmy, że cieszą się one popularnością. Są to szkoły skierowane na konkretnego ucznia. Jeśli ktoś jest zdecydowany na to, żeby iść do szkoły mundurowej czy sportowej, to po prostu pójdzie do tej szkoły, bez względu na to, czy jest ona w Opolu, czy poza Opolem - wyjaśnia sekretarz starostwa.

Starostwo Powiatowe w Opolu prowadzi 4 szkoły ponadpodstawowe - w Niemodlinie, Tułowicach, Prószkowie i Ozimku.

Wiadomości z regionu

2021-09-19, godz. 12:47 Poszukiwane miejsce dla centrum wolontariatu. W grę wchodzi kilka lokalizacji Uruchomienie centrum wolontariatu na Opolszczyźnie to jeden z celów marszałka regionu na najbliższy rok. » więcej 2021-09-19, godz. 11:32 Raport MZ: ponad pół tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w kraju. 14 przypadków odnotowano w regionie [INFOGRAF… 540 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Polsce, w tym 14 na Opolszczyźnie. Nie ma ofiar śmiertelnych COVID-19, natomiast z powodu współistnienia… » więcej 2021-09-19, godz. 11:15 Ruszają konsultacje ws. zrównoważonej mobilności w Aglomeracji Opolskiej 'Zdecydujmy razem, jak przemieszczać się w Aglomeracji Opolskiej'. To hasło konsultacji dotyczących zrównoważonej mobilności, które ruszają w poniedziałek… » więcej 2021-09-19, godz. 08:48 II Opolski Rajd Rowerowy przejedzie ulicami Opola. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik w Parku 800-lecia - Praktycznie każdego dnia zachęcamy opolan, żeby porzucili samochody na rzecz komunikacji miejskiej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' RO nowy rzecznik… » więcej 2021-09-19, godz. 08:30 Autostrada A4: przed nami remonty, rozbudowa i lata utrudnień Trwa dwuletni, ostatni etap remontu opolskiego odcinka autostrady A4 między Górą Świętej Anny a granicą województwa ze Śląskiem. Prace podzielono na pięć… » więcej 2021-09-18, godz. 22:15 W Kruszynie ponownie wybierano najlepszą potrawę kresową. Tym razem serca jurorów podbiły gołąbki z kaszą gryc… 24 dania gościły na stołach Wojewódzkiego Konkursu na Potrawę Kresową, który już po raz 6. odbył się w Kruszynie w gminie Skarbimierz. » więcej 2021-09-18, godz. 22:00 Raport dnia: 17 nowych zakażeń w regionie. Badania przeprowadzone w USA wskazują na wysoką skuteczność szczepionek… W ciągu ostatniej doby u 17 mieszkańców regionu potwierdzono obecność koronawirusa. W tym czasie w naszym województwie nie odnotowano z kolei żadnego zgonu… » więcej 2021-09-18, godz. 18:50 W Starym Grodkowie upamiętniono żołnierzy NSZ pomordowanych 75 lat temu przez komunistów. "Ci ludzie zbliżyli nas… Na Polanie Śmierci pod Starym Grodkowem uczczono pamięć podkomendnych mjr. Henryka Flamego. Żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych zostali tam pomordowani 75… » więcej 2021-09-18, godz. 17:30 Ruszył Jarmark Franciszkański. W centrum Opola ograniczenia w ruchu W Opolu ruszył tradycyjny XXI Jarmark Franciszkański. Są stoiska z lokalnymi produktami, także tymi przygotowanymi przez ojców franciszkanów. » więcej 2021-09-18, godz. 16:00 Społecznicy posprzątali okolice kąpieliska Bolko. "Ludziom brakuje świadomości i rzucają śmieci, gdzie popadnie" Kilkanaście worków odpadów zebrano w czasie dzisiejszej (18.09) akcji sprzątania terenu wokół kąpieliska Bolko w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »