Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-30, 20:00 Autor: Daniel Klimczak

Aleksander Kwaśniewski odwiedził Nysę. Były prezydent przekonywał do głosowania na lewicę i mówił o roli dialogu

Aleksander Kwaśniewski odwiedził Nysę [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Kwaśniewski odwiedził Nysę [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Kwaśniewski odwiedził Nysę [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Kwaśniewski odwiedził Nysę [fot. Daniel Klimczak]
Piotr Woźniak [fot. Daniel Klimczak]
Piotr Woźniak [fot. Daniel Klimczak]
Jan Woźniak [fot. Daniel Klimczak]
Jan Woźniak [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Kwaśniewski odwiedził Nysę [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Kwaśniewski odwiedził Nysę [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Kwaśniewski odwiedził dziś (30.09) Nysę. Podczas spotkania w miejscowym muzeum, były prezydent przekonywał mieszkańców do oddawania głosów w zbliżających się wyborach parlamentarnych na kandydatów lewicy, a także przypominał o jej dokonaniach.
Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego, rok 2019 jest szczególny, ponieważ zbiegają się w nim trzy ważne jubileusze. Jednym z nich jest 30 lat od obrad okrągłego stołu i pierwszych po wojnie częściowo wolnych wyborów. Jak przekonywał, pozytywne zmiany w Polsce były wówczas możliwe dzięki umiejętności wypracowania kompromisów.

- Przy okrągłym stole spotykali się ludzie, którzy szli z bardzo różnych stron. Okazało się, że mimo tamtych podziałów, które były niewątpliwie głębokie i bardzo dramatyczne, Polacy potrafią ze sobą rozmawiać i potrafią osiągnąć porozumienie; nie przecież dla własnego interesu, ale właśnie w interesie wspólnym - dodał.

Były prezydent wskazywał, że obecnie w Polsce trudno jest prowadzić skuteczny dialog, czego przyczyną mają być głębokie podziały w społeczeństwie.

- Dzisiaj jesteśmy podzieleni, kto wie, czy nie bardziej aniżeli przed 30 laty. Dzisiaj, kiedy mamy z jednej strony partię wywodząca się z Solidarności - PiS, z drugiej strony partię wywodzącą się z Solidarności - Platformę Obywatelską, okazuje się, że zgody być nie może i polskie społeczeństwo jest coraz bardziej podzielone - mówił.

Aleksander Kwaśniewski przekonywał, że lewica powinna wrócić do sejmu po 4 latach nieobecności, co jego zdaniem byłoby szansą dla naszego kraju. Jednocześnie udzielił on poparcia kandydatom z powiatu nyskiego: startującemu do sejmu Piotrowi Woźniakowi oraz Janowi Woźniakowi, który ubiega się o mandat senatora.
Aleksander Kwaśniewski
Aleksander Kwaśniewski

Wiadomości z regionu

2021-06-14, godz. 16:22 Śluzy po remoncie. Kolejny krok w stronę wykorzystania potencjału Odry wykonany [FILM, ZDJĘCIA] Zakończył się wart 70 milionów złotych remont śluz odrzańskich w Sławięcicach i w Nowej Wsi w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Był to pierwszy taki… » więcej 2021-06-14, godz. 15:15 Coraz więcej dzieci jest uzależnionych od sieci. Hejt wciąż trzyma się mocno Rośnie liczba nastolatków uzależnionych od internetu, którzy pomocy szukają w Miejskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej Opolu. Specjaliści wskazują, że… » więcej 2021-06-14, godz. 14:53 Rozpoczyna się spory remont nyskiego parku. Trzeba liczyć się z utrudnieniami, pierwsze już są Rozpoczynają się prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Nysie. Przez najbliższe miesiące robotnicy będą między innymi wymieniać nawierzchnię… » więcej 2021-06-14, godz. 14:17 Posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej z inicjatywą dla przedsiębiorców Pomoc w odbudowie firmy, rozwiązywanie bieżących problemów i opracowanie planu na najbliższe miesiące - to tylko część zadań, jakie posłowie i senatorowie… » więcej 2021-06-14, godz. 12:29 Wyborcza niedziela w czterech opolskich gminach. Są nowi rajcy Cztery opolskie samorządy mają nowych radnych. To trzy gminy miejskie i jedna wiejska. Wybory uzupełniające odbyły się w Oleśnie, Grodkowie, Białej i … » więcej 2021-06-14, godz. 12:21 Biskup Andrzej Czaja został przewodniczącym Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski Biskup Andrzej Czaja obejmie stanowisko przewodniczącego Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Wyboru dokonano podczas plenarnego zebrania w Kalwarii… » więcej 2021-06-14, godz. 11:30 "Krew potrzebna jest każdego dnia". Na całym świecie obchodzony jest dzisiaj dzień krwiodawstwa Ratuje życie, pomaga w leczeniu i jest najcenniejszym darem, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Mowa o krwi, bo dziś (14.06) przypada Światowy Dzień… » więcej 2021-06-14, godz. 11:14 Wypadek osobówek w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej Dwa osobowe ople zderzyły się w Dobrodzieniu na ulicy Oleskiej, czyli przedłużeniu DW 901. Droga na czas działania służb została zablokowana, natomiast… » więcej 2021-06-14, godz. 10:55 MZ: spada liczba zachorowań na COVID-19 w kraju i regionie. Odnotowano tylko jeden przypadek śmiertelny [INFOGRAFIKA] Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 140 nowych zakażeniach koronawirusem. Na Opolszczyźnie odnotowano 5 zachorowań. » więcej 2021-06-14, godz. 09:50 Silna delegacja opolskiego PiS na kongres krajowy partii. "Na zjeździe były też uchwały programowe" Opolskie Prawo i Sprawiedliwość wybrało 33 delegatów, którzy w lipcu wezmą udział w krajowym kongresie wyborczo-statutowym partii. W weekend odbył się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »