Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-30, 19:32 Autor: Witold Wośtak

Piłkarze z Chrząstowic mają nowe szatnie i salę konferencyjną. "To już unijny standard"

Nowa szatnia FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Nowa szatnia FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Sala konferencyjna FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Sala konferencyjna FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
FC Chronstau Chrząstowice ma rozbudowany budynek klubowy. Dzisiaj (30.03) oficjalnie oddano do użytku dwie nowe szatnie, salę konferencyjną, pokój sędziowski oraz pomieszczenie dla zarządu.
Prace zakończyły się w listopadzie, ale potrzebne były jeszcze poprawki i odbiory techniczne. Wojciech Król, prezes FC Chronstau, podkreśla, że klub czekał na te prace od 2015 roku, kiedy ruszył remont murawy oraz trybun. - Teraz mamy standardy unijne - ocenia.

- Prace były podzielone na dwa etapy. W pierwszym gmina dała pieniądze na materiał, a Konrad Wójcik, wiceprezes naszego zarządu, postawił ze swoją firmą stan surowy. Mam na myśli ściany i zadaszenie. W drugim etapie pieniądze były przeznaczone na wykończenie wnętrz, czyli tynkowanie, malowanie i kafelkowanie.

Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice, dodaje, że samorząd przeznaczył na ten cel niemal 400 tysięcy złotych, ale jego zdaniem, warto promować sport.

- Ta inwestycja narodziła się podczas jednego z wyjazdów do Niemiec. Widzieliśmy centrum szkoleniowe i zamarzyło nam się podobne. To był przyczynek do rozpoczęcia inwestycji. Kolejnym argumentem jest bardzo duża liczba dzieci trenujących piłkę nożną w naszej gminie. W samej Miro Fussballschule jest około setki młodych piłkarzy, a oprócz tego mamy klub sportowy, który potrzebuje takich pomieszczeń.

Znaczący wkład finansowy w rozbudowę mieli sponsorzy i mieszkańcy Chrząstowic.
Prezes Król zaznacza, że seniorska drużyna występująca w klasie okręgowej ma aspiracje awansu do 4. ligi.
Wojciech Król
Florian Ciecior

Wiadomości z regionu

2021-06-17, godz. 19:45 Miliony na fotowoltaikę w Opolu. Chodzi o oszczędności w... parafii katedralnej Ponad 4 miliony złotych otrzymała parafia katedralna w Opolu na termomodernizację 4 obiektów. Dotyczy to Katedry Opolskiej, Domu Parafialnego, plebanii i kościoła… » więcej 2021-06-17, godz. 18:58 Burmistrz Brzegu nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet. "Nie mam sobie nic do zarzucen… - Decyzja radnych jest niesprawiedliwa - tak wynik dzisiejszych (17.06) głosowań w sprawie wotum zaufania i absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu… » więcej 2021-06-17, godz. 18:45 Nie tędy droga! Samochodem na wyspę Bolko w Opolu przez most dla pieszych i rowerzystów Wjechać samochodem na most przeznaczony dla pieszych i rowerzystów? Żaden problem. Do takiej sytuacji doszło na moście im. Ireny Sendlerowej w Opolu, który… » więcej 2021-06-17, godz. 18:43 Mieszkańcy bloku w Nowych Gołuszowicach apelują o pomoc. Kto posprząta mieszkanie po zmarłym lokatorze? "Jak przychodzi… W jednym z budynków mieszkalnych w Nowych Gołuszowicach przez kilka dni leżało ciało zmarłego mężczyzny. - Od tego czasu w całym bloku unosi się fetor… » więcej 2021-06-17, godz. 18:00 Burmistrz Brzegu nie otrzymał wotum zaufania i absolutorium za ubiegłoroczny budżet Burmistrz Brzegu bez wotum zaufania i absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Decyzję w tej sprawie podjęli dziś (17.06) miejscy radni. » więcej 2021-06-17, godz. 18:00 Dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Startuje nowa kampania Centrum Informacyjno-Edukacyjnego "Senior" w Opolu Napis senior na żółtym tle ozdobiony zielonymi elementami - tak prezentuje się specjalna naklejka dla opolskich seniorów-kierowców. Oznaczenie warto umieścić… » więcej 2021-06-17, godz. 17:30 Na nyski rower miejski trzeba będzie poczekać jeszcze 2 lata Mieszkańcy Nysy muszą jeszcze poczekać na uruchomienie systemu rowerów miejskich. Pierwsze stacje z jednośladami pojawią się w mieście najprawdopodobniej… » więcej 2021-06-17, godz. 17:18 Między Smarchowicami Wielkimi a Namysłowem wprowadzono kolejne wahadło Na drodze krajowej 39 pojawiły się kolejne utrudnienia dla kierowców. W związku z przebudową skrzyżowania DK 39 z drogą wojewódzką 454 w Smarchowicach… » więcej 2021-06-17, godz. 16:01 Do wieczora można zaszczepić się przeciw COVID-19 na Uniwersytecie Opolskim. "Lepszy jeden dzień bólu ręki, niż… Trwa jednodniowa akcja szczepień przeciwko koronawirusowi w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2021-06-17, godz. 16:00 Zabójstwo w Kluczborku. 32-latka ugodziła nożem partnera, przyznała się do zbrodni Zarzut zabójstwa usłyszała 32-letnia mieszkanka Kluczborka po odnalezieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań w mieście. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »