Radio Opole » Dobry wieczór, tu Opole » Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi » Amerykańskie wyróżnienie dla polskiej Fundacji…
2024-09-12, 15:26 Autor: Beata Granatowska

Amerykańskie wyróżnienie dla polskiej Fundacji Powszechnego Czytania. Rozmowa z Aleksandrą Strzelecką o nagrodzie i kampanii „#TataTeżCzyta” (cz.1)

Aleksandra Strzelecka [fot. archiwum Aleksandry Strzeleckiej]
Aleksandra Strzelecka [fot. archiwum Aleksandry Strzeleckiej]
Fundacja Powszechnego Czytania zdobyła prestiżową Nagrodę Biblioteki Kongresu USA, stając się pierwszą polską organizacją wyróżnioną tym zaszczytnym tytułem. Amerykanie docenili działania fundacji na rzecz promocji czytelnictwa, w tym wpływową kampanię „#TataTeżCzyta”, w którą zaangażowani byli znani aktorzy i sportowcy, w tym Anna i Robert Lewandowscy. W pierwszej części rozmowy z Aleksandrą Strzelecką z Fundacji Powszechnego Czytania dowiemy się więcej o tym wyjątkowym osiągnięciu oraz o bieżących inicjatywach fundacji. Na kolejną część rozmowy zapraszamy w przyszłą środę, 18 września o godz. 21:00.

Zobacz także

2024-09-24, godz. 13:40 Powódź okiem socjologa. O wspólnocie tymczasowej w kontekście doświadczania klęsk żywiołowych rozmawiamy z dr Anną… W ekstremalnych sytuacjach ujawnia się, na ogół, solidarność i chęć pomocy, co widać w czasie tej powodzi. Wraz z opadaniem wody opadają jednak także… » więcej 2024-09-23, godz. 12:30 "Powinniśmy skupić się na retencji naturalnej, a nie na poprawianiu natury" - Tomasz Fronckiewicz Polska lekceważy małą retencję, tymczasem to właśnie ona może dziś ochronić zarówno przed suszą, jak i powodzią. O korzyściach małych zbiorników… » więcej 2024-09-20, godz. 15:40 "Kino od lat pokazuje klęski żywiołowe i te filmy pełnią swoje ważne funkcje, m.in. terapeutyczne" Mówi się, że rzeczywistość przerasta fikcję. Katastrofy i klęski żywiołowe wydają się bardzo "filmowe", a jednak niewiele powstało udanych obrazów… » więcej 2024-09-19, godz. 16:20 Jak relacjonować tragiczne wydarzenia, kiedy zmieniły się media i ich odbiorcy? Oglądając niektóre przekazy z miejsc powodzi, można odnieść wrażenie, że rzeczowa informacja odgrywa w nich drugorzędną rolę, ważniejsze jest budowanie… » więcej 2024-09-18, godz. 15:50 "Pozytywnych zjawisk jest dużo więcej w porównaniu do jednostek, które dopuszczają się szabrownictwa" - ks. Wojciech… W natłoku dramatycznych i przygnębiających wydarzeń, przebija się krzepiący promyk: to ludzka solidarność i życzliwość. Na wszystkich terenach, które… » więcej 2024-09-17, godz. 13:30 "Jak trwoga, to do ekologa" - prof. Krystyna Słodczyk o powodzi Sił natury nie da się do końca okiełznać, ale można ograniczyć skutki jej "gniewu". Mieliśmy lekcję w 1997 roku, teraz mamy kolejną. Pytanie brzmi: czy… » więcej 2024-09-16, godz. 10:31 Ten pomysł na pewno spodobałby się Tuwimowi! Z okazji 130. rocznicy urodzin Juliana Tuwima ukazała się gra planszowa, która nawiązuje do jego utworu "Rzepka" i jest pierwszą z serii gier opartych na… » więcej 2024-09-13, godz. 15:52 Latynoska Królewna Śnieżka, transgeniczne przyjaźnie i różnokolorowe Syrenki – Jak zmiany w klasycznych opowieściach… Latynoska królewna Śnieżka i grupa transgenicznych przyjaciół zamiast krasnoludków, czy różnokolorowe rodzeństwo Małej Syrenki – takie pomysły zyskują… » więcej 2024-09-11, godz. 10:38 Jak dawniej jadano? O kulinarnych zwyczajach przodków i ich wpływie na współczesność w rozmowie z Andrzejem Fied… Przeszłość kulinarna naszych przodków była bogata i zróżnicowana, od chwastnicy po włośnicę siną. Z wynalezieniem pieca i garnka jedzenie stawało się… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »