Radio Opole » Dobry moment

Posłuchaj rozmów z naszymi gośćmi

2020-09-21, 12:49

Katarzyna Bojkowska-Otrębska o chorobach wieku starczego

Katarzyna Bojkowska-Otrębska o chorobach wieku starczego
Choroby wieku starczego, które dotykają seniorów, obejmują zarówno schorzenia somatyczne, jak i te związane z ich psychiką. Dotyczy to zatem nie tylko miażdżycy, cukrzycy czy osteoporozy, ale także demencji, zespołów otępiennych czy depresji. Ten temat poruszyliśmy w rozmowie z Katarzyną Bojkowską-Otrębską, Konsultantem Wojewódzkim w Dziedzinie Geriatrii.
2020-09-18, 14:05

Weronika Borkowska o prawach konsumentów

Weronika Borkowska o prawach konsumentów
Co zrobić, gdy wypożyczalnia samochodów kilka tygodni po oddaniu auta posądza nas o jego zniszczenie? Jak udowodnić, że w zagubionej przez linie lotnicze walizce były wartościowe przedmioty? O to pytaliśmy Weronikę Borkowską z Europejskiego Centrum Konsumenckiego.
2020-09-18, 11:05

Maciej Kalski o opolskiej gospodarce

Maciej Kalski o opolskiej gospodarce
W jakim stanie jest opolska gospodarka? Jakie są perspektywy jej rozwoju? To ważne pytania w kontekście następstw epidemii spowodowanej koronawirusem. Odpowiedzi będą poszukiwać uczestnicy konferencji, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Centrum Wystawienniczo Kongresowym. My szukaliśmy ich wcześniej, w rozmowie z Maciejem Kalskim - dyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.
2020-09-17, 11:39

Piotr Koziol o Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych

Piotr Koziol o Festiwalu Zajęć Pozalekcyjnych
"Festiwal Zajęć Pozalekcyjnych" - to kolejna propozycja opolskiej "Talentowni" dla dzieci i młodzieży. Ponad 20 prelekcji, pokazów i warsztatów ma zachęcić do większego zaangażowania się młodych ludzi w sport i rozwijania swoich pasji. Szczegóły wydarzenia, które odbędzie się w ten weekend w Opolu zdradził Piotr Koziol.
2020-09-16, 12:31

Jakub Dubik podsumowuje pierwszą edycję "Banku Talentów"

Jakub Dubik podsumowuje pierwszą edycję "Banku Talentów"
Młodzi opolscy muzycy rozwijali swoje umiejętności pod okiem ekspertów. Oprócz lekcji mistrzowskich były też zajęcia z zakresu PR-u, rozwoju osobistego i współpracy z mediami. Pierwszą edycję "Banku Talentów" podsumował pomysłodawca i dyrektor artystyczny programu, a zarazem prezes Fundacji Master Art - Jakub Dubik.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***