Radio Opole » O kulturze - debata (DAB+) » Posłuchaj debaty » Co takiego mamy w psychice, jakie uruchamiamy mechanizmy…
2019-05-07, 19:10 Autor: Witold Sułek (oprac. AL)

Co takiego mamy w psychice, jakie uruchamiamy mechanizmy i na ile świadome, że wypieramy wizję katastrofy klimatycznej? Posłuchaj "Debaty o kulturze" (07.05.2019)

Jacek Lekki gościem "Debaty o kulturze" Witolda Sułka [fot. Agnieszka Lubczańska]
Jacek Lekki gościem "Debaty o kulturze" Witolda Sułka [fot. Agnieszka Lubczańska]
Równolegle z rewolucją przemysłową pojawili się artyści, pisarze i ludzie nauki, przewidujący i opisujący zagrożenia, jakie z sobą niesie rozwój technologii. Wydaje się jednak, że pomimo ogromnego wzrostu wiedzy na ten temat, większość ludzi nie tylko nie interesuje się, ale nie chce przyjąć do świadomości powszechnie głoszonych faktów - jakie są tego powody? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi z psychoterapeutą, filologiem i współpracownikiem nowego portalu FOTA4Climate, Jackiem Lekkim.
Zastanawialiśmy się, co takiego mamy w psychice, jakie uruchamiamy mechanizmy i na ile świadome, a na ile nie, że wypieramy wizję katastrofy klimatycznej. Może należy poszukać nowych form przekazu i zastanowić się, jakim językiem (obrazem) i jakimi argumentami mówić i pisać dzisiaj o sprawach nie tylko ekologii, ale Ziemi jako naszego domu i naszej na niej przyszłości?

Zobacz także

2020-04-14, godz. 18:01 Z Wiktorem Krzewickim o 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II W dzisiejszym programie rozmawialiśmy o 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. » więcej 2020-04-14, godz. 17:58 Andrzej Kalinowski o sytuacji twórców kultury Sytuacja, w jakiej znalazło się nasze społeczeństwo, wytworzyła wiele problemów. O swoje jutro martwią się wszyscy. Dziś rozmawialiśmy o sytuacji twórców kultury… » więcej 2020-04-14, godz. 17:55 Bartosz Kuświk o Zbyszko Bednorzu, czyli jednej z najbardziej barwnych postaci naszego regionu Zbyszko Bednorz to jedna z najbardziej barwnych postaci naszego regionu. W jego biografii, niczym w soczewce, skupiają się kluczowe wydarzenia współczesnej historii… » więcej 2020-04-14, godz. 17:53 Co można robić, gdy nie można koncertować i spełniać się zawodowo? Co można robić, gdy nie można koncertować i spełniać się zawodowo? Co warto robić, gdy trzeba siedzieć w domu i czy planowanie czasu, gdy nie ma się pracy jest… » więcej 2020-04-14, godz. 17:13 Maria Duszka o sztuce władania słowem i tomiku poetyckim "Wolność chmur" Maria Duszka to sieradzka poetka i animatorka kultury. Z autorką rozmawialiśmy o sztuce władania słowem i tomiku poetyckim "Wolność chmur". Było także o tym, jak… » więcej 2020-04-14, godz. 17:13 Dziś rozmawiamy o inwigilacji, której wszyscy podlegamy W dzisiejszym programie rozmawialiśmy m.in. o inwigilacji, której wszyscy podlegamy. » więcej 2020-04-14, godz. 17:03 Wojciech Konikiewicz m.in. o tym czy na radiowych antenach jest wystarczająco dużo muzyki polskiej Czy na radiowych antenach jest wystarczająco dużo muzyki polskiej? Czy potrzebne są do tego prawne regulacje? Komu zależy na tym, aby było tak, jak było? Dlaczego… » więcej 2020-04-14, godz. 16:40 Iwona Solisz i Beata Wewiórka o ich trudnej, często niedocenianej, ale zawsze sprawiającej satysfakcję pracy Z konserwatorkami, Iwoną Solisz i Beatą Wewiórką, rozmawialiśmy o ich trudnej, często niedocenianej, ale zawsze sprawiającej satysfakcję pracy. Ponadto, dowiedzieliśmy… » więcej 2020-04-14, godz. 16:33 Iza Połońska o miłości do człowieka i do sztuki oraz nieustannym poszukiwaniu piękna W czasie niepokoju i lęku o przyszłość warto powiedzieć sobie nie tylko, że "Piosenka jest dobra na wszystko", ale że miłość jest tym, co nas czyni lepszymi i… » więcej 2020-03-25, godz. 19:00 Patryk Suliga i Dawid Jurczyk o budowaniu swojej marki w internecie Z twórcami "Bez Kanału" Patrykiem Suligą i Dawidem Jurczykiem rozmawialiśmy o budowaniu swojej marki w internecie. Było także o tym, jak wygląda praca youtuberów… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »