Radio Opole » O kulturze - debata (DAB+)

Posłuchaj debaty

2021-05-07, 19:02

O tajemnicach obrazu Jana Matejki

Konstytucja 3 maja- Jan Matejko
Konstytucja 3 maja- Jan Matejko
Tym razem był o tajemnicach jakie kryje obraz Jana Matejki poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Poza tym felieton i szczypta poezji.
2021-05-06, 19:00

Dziś rozmawiamy o rodzinie

Zdjęcie ilustracyjne [fot. https://pixabay.com/pl]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. https://pixabay.com/pl]
W audycji rozmawialiśmy o rodzinie w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Rodziny. Poza tym felieton i szczypta poezji.
2021-05-05, 19:00

Joanna Kuciel-Frydryszak, Joanna Ostrowska i Katarzyna Siwczyk m.in. o tym, po jakie historie sięgamy i czy jesteśmy gotowi na wysłuchanie i przyjmowanie trudnych opowieści z przeszłości

Joanna Kuciel-Frydryszak [fot. Agnieszka Lubczańska]
Joanna Kuciel-Frydryszak [fot. Agnieszka Lubczańska]
Dziś w audycji rozmawialiśmy o tym, po jakie historie sięgamy. Czy jesteśmy gotowi na wysłuchanie i przyjmowanie trudnych opowieści z przeszłości? Jakie traktaty o pamięci zbiorowej i rodzinnej ostatnio powstają? Jak dziś utrwalać historię? Mówić o porażkach czy sukcesach? Na te pytania odpowiedziały dziennikarki, reportażystki: Joanna Kuciel-Frydryszak, Joanna Ostrowska i Katarzyna Siwczyk.
2021-05-04, 19:29

Ilona DeCandia-Knapik o tworzeniu przyjemnej przestrzeni do życia

Ilona DeCandia-Knapik gościem "Debaty o kulturze" Katarzyny Zawadzkiej [fot. Wanda Kownacka]
Ilona DeCandia-Knapik gościem "Debaty o kulturze" Katarzyny Zawadzkiej [fot. Wanda Kownacka]
Ilona DeCandia-Knapik, która prowadzi biuro i szkołę projektowania wnętrz, opowiedziała o tworzeniu przyjemnej do życia przestrzeni. Jak obecnie chcemy mieszkać i jakie rozwiązania są nie tylko cieszą oko, ale są także wygodne? O tym rozmawiałyśmy w debacie.
2021-04-28, 19:05

Mateusz Torzecki o fenomenie Krzysztofa Krawczyka

Mateusz Torzecki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Mateusz Torzecki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Wspominamy Krzysztofa Krawczyka - jubileusz Artysty podczas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Wspominamy Krzysztofa Krawczyka - jubileusz Artysty podczas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Nie minął jeszcze miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka, artysty, piosenkarza, który na trwałe wpisał się w historię polskiej muzyki rozrywkowej XX i XXI wieku. Niezwykły głos, pracowitość, zagraniczne podróże, charyzma na scenie przyniosły wiele nagród i wielu fanów w Polsce. Na czym polegał fenomen tego artysty, które płyty były przełomowe i które utwory na stałe wpiszą się do pamięci następnych pokoleń? O tym rozmawialiśmy z dr. Mateuszem Torzeckim z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.
2021-04-23, 20:57

O pożytecznych pasjach i hobby

Turystyka rowerowa foto: Bogusław Kalisz
Turystyka rowerowa foto: Bogusław Kalisz
Tym razem wspólnie z Bolesławem Bezegiem rozmawialiśmy o pewnych pożytecznych pasjach i hobby. Pomówiliśmy między innymi o kolekcjonowaniu winyli czy wycieczkach turystycznych.

Poza tym szczypta poezji.
2021-04-21, 19:05

Katarzyna Szpakowska m.in. o tym, w jaki sposób kształtujemy wnętrza domów, w których mieszkamy

Katarzyna Szpakowska [archiwum prywatne Katarzyny Szpakowskiej]
Katarzyna Szpakowska [archiwum prywatne Katarzyny Szpakowskiej]
W jaki sposób kształtujemy wnętrza domów, w których mieszkamy? Jakie mamy obecnie trendy? Skąd przychodzą? Dlaczego wybieramy takie a nie inne kolory? W jaki sposób myślimy o przestrzeni? Czy lubimy zmiany? Czy zmiany są potrzebne? Od czego zacząć? Jak pandemia wpłynęła na sposób myślenia o miejscu, w którym spędzamy wiele czasu? O tym rozmawialiśmy z Katarzyną Szpakowską, opolanką, projektantką wnętrz.
1234567

Zobacz także

2021-05-07, godz. 19:02 O tajemnicach obrazu Jana Matejki Tym razem był o tajemnicach jakie kryje obraz Jana Matejki poświęcony uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Poza tym felieton i szczypta poezji. » więcej 2021-05-06, godz. 19:00 Dziś rozmawiamy o rodzinie W audycji rozmawialiśmy o rodzinie w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Rodziny. Poza tym felieton i szczypta poezji. » więcej 2021-05-05, godz. 19:00 Joanna Kuciel-Frydryszak, Joanna Ostrowska i Katarzyna Siwczyk m.in. o tym, po jakie historie sięgamy i czy jesteśmy… Dziś w audycji rozmawialiśmy o tym, po jakie historie sięgamy. Czy jesteśmy gotowi na wysłuchanie i przyjmowanie trudnych opowieści z przeszłości? Jakie… » więcej 2021-05-04, godz. 19:29 Ilona DeCandia-Knapik o tworzeniu przyjemnej przestrzeni do życia Ilona DeCandia-Knapik, która prowadzi biuro i szkołę projektowania wnętrz, opowiedziała o tworzeniu przyjemnej do życia przestrzeni. Jak obecnie chcemy mieszkać… » więcej 2021-04-30, godz. 19:00 O filmowych adaptacjach "Przygód dzielnego wojaka Szwejka" Tym razem w audycji porozmawiamy o filmowych adaptacjach "Przygód dzielnego wojaka Szwejka". Będzie także felieton Bolesława Bezega o relatywiźmie. Poza tym… » więcej 2021-04-28, godz. 19:05 Mateusz Torzecki o fenomenie Krzysztofa Krawczyka Nie minął jeszcze miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka, artysty, piosenkarza, który na trwałe wpisał się w historię polskiej muzyki rozrywkowej XX… » więcej 2021-04-26, godz. 19:00 Dr Aldona Ciborowska o degradacji moralnej i społecznej człowieka spowodowanej wprowadzeniem 17 Celów Zrównoważonego… Rozmowa z dr prawa i publicystką "Naszego Dziennika" Aldoną Ciborowską. Rozmowa o degradacji moralnej i społecznej człowieka spowodowanej wprowadzeniem 17… » więcej 2021-04-23, godz. 20:57 O pożytecznych pasjach i hobby Tym razem wspólnie z Bolesławem Bezegiem rozmawialiśmy o pewnych pożytecznych pasjach i hobby. Pomówiliśmy między innymi o kolekcjonowaniu winyli czy wycieczkach… » więcej 2021-04-22, godz. 19:00 O roli mediów w budowaniu narodu W dzisiejszej audycji rozmawialiśmy o roli mediów w budowaniu narodu. Poza tym felieton i szczypta poezji. » więcej 2021-04-21, godz. 19:05 Katarzyna Szpakowska m.in. o tym, w jaki sposób kształtujemy wnętrza domów, w których mieszkamy W jaki sposób kształtujemy wnętrza domów, w których mieszkamy? Jakie mamy obecnie trendy? Skąd przychodzą? Dlaczego wybieramy takie a nie inne kolory? W… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »