Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy » Posłuchaj audycji

Posłuchaj audycji

2022-12-03, 15:24

Jak sobie radzić ze zmianą? Rozmowa z Piotrem Zawadzkim

Piotr Zawadzki [fot. archiwum prywatne]
Piotr Zawadzki [fot. archiwum prywatne]
Zmiany to nieodłączny element życia. Jak je zaakceptować i wykorzystać jako okazję do rozwoju? Jak zachować równowagę psychiczną będąc w procesie zmiany? Na ten temat rozmawialiśmy z coachem i mentorem Piotrem Zawadzkim.
2022-11-21, 13:55

Biznes online - jak uwierzyć w siebie? Rozmowa z Karoliną Kizińską

Karolina Kizińska [fot. Marcin Boczek]
Karolina Kizińska [fot. Marcin Boczek]
O budowaniu swojej niezależności na rynku pracy i sprzedawaniu usług w internecie rozmawialiśmy z Karolina Kizińską. Nasza rozmówczyni jest muzyczką, podczas pandemii odkryła potencjał prowadzenia biznesu online, dziś jest mentorką dla wielu kobiet. Posłuchajcie!
2022-11-19, 14:17

Trzy lata w podróży - jak ich zmieniły? Rozmowa z duetem "Dobrze Pojechane"

Duet podróżniczy - Magda Gumowska i Mariusz Łapiński [fot. archiwum prywatne]
Duet podróżniczy - Magda Gumowska i Mariusz Łapiński [fot. archiwum prywatne]
O podróżach, które poszerzają myślowe horyzonty i odkrywaniu piękna świata opowiedział nam duet podróżniczy "Dobrze Pojechane" - Marta Gumowska i Mariusz Łapiński. Opowiedzieli nam między innymi o swojej najdłuższej podróży, która trwała 3 lata. Najwięcej czasu spędzili wówczas w Australii. Posłuchajcie!
2022-11-05, 16:59

Czy śpiewanie leczy? Rozmowa z Ludmiłą Wocial-Zawadzką

Ludmiła Wocial-Zawadzka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ludmiła Wocial-Zawadzka [fot. Justyna Krzyżanowska]
Skąd biorą się nasze blokady związane ze śpiewanie? Dlaczego warto i jak można je pokonać? Czy śpiew ma działanie terapeutyczne? Na ten temat rozmawiałyśmy z Ludmiłą Wocial-Zawadzką, która jest m.in. chórmistrzynią, prowadzi Chór Politechniki Opolskiej i Studio Piosenki "Metro" w Opolu. Posłuchajcie i zaśpiewajcie!
2022-11-08, 15:27

Wypalenie zawodowe - co warto wiedzieć? Rozmowa z Dawidem Bachryjem

Dawid Bachryj [fot. Katarzyna Zawadzka]
Dawid Bachryj [fot. Katarzyna Zawadzka]
Wypalenie zawodowe było tym razem tematem audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy". Kiedy do niego dochodzi i jak rozpoznać jego symptomy? W jaki sposób można ochronić siebie przed wypaleniem? Naszym gościem był psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany trener odporności psychicznej - Dawid Bachryj. Posłuchajcie!
2022-11-03, 14:19

Za dużo siedzimy - jak dbać o kręgosłup? Rozmowa z dr Agatą Mroczek

Dr Agata Mroczek [fot. Katarzyna Zawadzka]
Dr Agata Mroczek [fot. Katarzyna Zawadzka]
Niby wszyscy wiemy, że nadmiar siedzenia nam szkodzi, ale co naprawdę dzieje się wówczas z naszymi kręgami, dyskami i mięśniami? Jak rozluźnić ciało po długim dniu siedzącej pracy? O to zapytaliśmy fizjoterapeutkę i wykładowczynię nauk o zdrowiu UO - dr Agatę Mroczek.
1234567

Zobacz także

2022-05-02, godz. 15:16 O sztuce saunowania. Rozmowa z Leszkiem Kryniewskim Poznawaliśmy historię sauny, jej walory i zasady zdrowego saunowania. Na ten temat wypowiedział się sędzia na międzynarodowych zawodach saunamistrzów -… » więcej 2022-05-01, godz. 18:27 Zadbaj najpierw o siebie. Dlaczego to takie ważne i jak to zrobić? Być dla siebie priorytetem - to bardzo ważne! Świadomość w tym obszarze wciąż rośnie, ale często trudno jest tę wiedzę wykorzystać w praktyce. Co zrobić… » więcej 2022-04-23, godz. 13:54 Zmysłowe sesje fotograficzne. Rozmowa z Katarzyną Myślińską O zmysłowych sesjach kobiecych opowiedziała nam fotografka Katarzyna Myślińska. Czy kobiety zmieniają się stając przed obiektywem i czego można się o… » więcej 2022-05-02, godz. 15:35 Krzysztof Danków o "Chcę", czyli ekstremalnym wyzwaniu triathlonowym Triathlonista i prezes Stowarzyszenia "Masz Jaja, Idź na Badania" był gościem programu. Rozmawialiśmy o tym, jak ważna jest promocja męskich badań profilaktycznych… » więcej 2022-04-19, godz. 11:33 O przyjaźni, naturze i zmianach w życiu. Rozmowa z Iloną Wiśniewską Rozmawialiśmy o nowej książce pisarki i reportażystki Ilony Wiśniewskiej. Mieszkająca w Norwegii, a pochodząca z Opolszczyzny, autorka napisała powieść… » więcej 2022-04-13, godz. 17:22 Relaksacja i panowanie nad stresem. Rozmowa z Aleksandrą Marcinkowską Razem z doradczynią zdrowia Aleksandrą Marcinkowską ćwiczyliśmy techniki relaksacyjne. Sprawdzaliśmy także, jak ważny w przeżywaniu rzeczywistości jest… » więcej 2022-04-09, godz. 14:43 Wojna w sieci pod lupą. Rozmowa z dr. Tomaszem Turbą Jak bardzo zmienił się sposób relacjonowania wojny w Ukrainie od czasu jej wybuchu do teraz? Jakie działania obecnie podejmują hakerzy z grupy Anonymous?… » więcej 2022-04-05, godz. 12:22 Przesilenie wiosenne i tajniki odżywiania. Rozmowa z Markiem Kochajkiewiczem Przesilenie wiosenne to wyzwanie dla naszego organizmu. Zdaniem specjalistów może towarzyszyć mu senność, osłabienie czy obniżony nastrój. Jak o siebie… » więcej 2022-04-05, godz. 11:45 Vipassana - medytacja dla każdego? Rozmowa z Grzegorzem Francuzem Sprawdziliśmy, czym jest vipassana uważana za jedną z najstarszych praktyk medytacyjnych. Swoim doświadczeniem podzielił się z nami dr hab. Grzegorz Francuz… » więcej 2022-03-28, godz. 12:52 Psychomanipulacja - jak się wyzwolić? Rozmowa z dr Ewą Kosowską-Korniak W sobotniej audycji mówiliśmy o psychomanipulacji. Jak rozpoczynać takie zjawisko i wyzwolić się z niego? Na te pytania opowiadała dr Ewa Kosowska-Korniak… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »