Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy

Posłuchaj audycji

2021-05-07, 15:59

Świat według medycyny chińskiej. Rozmowa z dr Iną Kubas

Ina Kubas [fot. archiwum prytwane]
Ina Kubas [fot. archiwum prytwane]
Na czym polega medycyna chińska i co radzi, aby zachować wewnętrzny balans? Jak gotować, aby wzmocnić życiową energię? Czym są meridiany, gdzie ich szukać i jak dzięki nim o siebie zadbać? O tym wszystkim na naszej antenie mówiła naturoterapeutka, terapeutka medycyny chińskiej, a przy tym doktor nauk chemicznych w zakresie chemii medycznej - Ina Kubas. Posłuchajcie!
2021-04-24, 15:05

To nie ofiara jest winna. Z Karoliną Pisz o zjawisku wtórnej wiktymizacji

Karolina Pisz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Karolina Pisz [fot. Katarzyna Zawadzka]
Dlaczego podświadomie winimy ofiarę? Bo chcemy wierzyć w fenomen sprawiedliwego świata. To złudne przekonanie, że ludziom przytrafia się tylko to, do czego w jakiś sposób sami przyczynili się. To znany i opisany w psychologii błąd poznawczy. O przeciwdziałaniu zjawisku "victim blaming" rozmawialiśmy z Karoliną Pisz z Fundacji "Laboratorium Zmiany".
2021-04-18, 15:43

Ekologiczne domy, które zmienią świat? Rozmowa z Natalią Szyk-Trochą

Natalia Szyk-Trocha [fot. archiwum prywatne]
Natalia Szyk-Trocha [fot. archiwum prywatne]
Ekologiczne budownictwo zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Światowym trendom w tym temacie przyglądała się nasza rozmówczyni - architektka i autorka platformy Savagaya, Natalia Szyk-Trocha. Na naszej antenie opowiedziała m.in. o ekologicznych domach z kartonu, które cieszą się sporym zainteresowaniem w Holandii. Było także o samowystarczalnym osiedlu na wodzie i prototypie biologicznie żywej konstrukcji przystosowanej do bycia domem mobilnym. Posłuchajcie!
2021-04-17, 16:02

Agnieszka Tomczuk o sile intuicji i twórczym potencjalne

Agnieszka Tomczuk [fot. archiwum prywatne]
Agnieszka Tomczuk [fot. archiwum prywatne]
Agnieszka Tomczuk [fot. archiwum prywatne]
Agnieszka Tomczuk [fot. archiwum prywatne]
W audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" zwróciliśmy się w stronę intuicji. Było o odwadze podążania własną drogą i sposobach na wzmocnienie wewnątrzsterowności. Naszym gościem była Agnieszka Tomczuk, która opowiedziała także o tym, jak pozwoliła wzrastać swojej twórczej sile.
2021-04-10, 16:40

Komu pijawkę? Jarosław Świętek o hirudoterapii

Jarosław Świętek [fot. archiwum prywatne]
Jarosław Świętek [fot. archiwum prywatne]
Jarosław Świętek [fot. archiwum prywatne]
Jarosław Świętek [fot. archiwum prywatne]
W audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" postanowiliśmy przystawić Państwu pijawki! O ich cennych właściwościach opowiedział hirudoterapeuta Jarosław Świętek. Przy jakich chorobach te pijące krew stworzenia są wykorzystywane? Czy istnieją przeciwskazania i jak przygotować się do wizyty u hirudoterapeuty? O tym wszystkim mówiliśmy w programie. Ponadto nasz rozmówca wyjaśnił, skąd pozyskują pijawki certyfikowani hirudoterapeuci. Posłuchajcie!
2021-04-10, 15:27

Tworzą eko osadę! Dominika i Mariusz o idei samowystarczalności

[fot. Pixabaya]
[fot. Pixabaya]
Czy da się uciec z systemu i żyć na własnych warunkach? O to pytaliśmy Dominikę Budzan-Poznan i jej męża Mariusza Poznana. Sprawdziliśmy też, na czym polega "Leśna integracja wolnych ludzi". Było także o idei stworzenia możliwe jak najbardziej samowystarczalnej eko osady i doświadczeniach w tym temacie zebranych z Niemiec czy Holandii.
2021-04-03, 15:27

Zatrzymanie wody w organizmie - co robić? Rozmowa z Aliną Babińską

Alina Babińska [archiwum prywatne]
Alina Babińska [archiwum prywatne]
Spuchnięte kostki, wahania wagi ciała i opuchlizna wokół oczu to mogą być objawy zatrzymania wody w organizmie. Jakie są jego przyczyny? Kiedy wystarczy zmiana diety, a kiedy warto zrobić konkretne badania lekarskie? O tym rozmawialiśmy z dietetyczką kliniczną - Aliną Babińską.
2021-04-06, 11:50

Planszówka jest dobra na wszystko? Rozmowa z Dominiką Gorgosz i Jackiem Złotym

Jacek Złoty i Dominika Gorgosz (w tle kot) [fot. archiwum prywatne]
Jacek Złoty i Dominika Gorgosz (w tle kot) [fot. archiwum prywatne]
Tym razem w audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" kości zostały rzucone... I to nie raz! Było o planszówkowych nowościach i ciekawych propozycjach, przy których mogą spotkać się całe rodziny. Sprawdziliśmy też, czy planszówka, podobnie jak piosenka, jest dobra na wszystko. Posłuchajcie!
2021-04-03, 14:57

Co co chodzi z tym klimatem? Rozmowa z Jackiem Lekkim

Jacek Lekki [fot. archiwum prywatne]
Jacek Lekki [fot. archiwum prywatne]
Naukowcy alarmują, że ocieplenie klimatu na Ziemi następuje w niespotykanym dotąd tempie. Dlaczego tak trudno jest nam uświadomić sobie konsekwencje z tym związane? Czy już pod koniec tego stulecia przyszłe pokolenia będą musiały zmierzyć się z poważnym kryzysem migracyjnym wywołanym zmianą klimatu? Na ten temat porozmawiamy z psychoterapeutą, filologiem, członkiem inicjatywy społecznej FOTA4Climate i pomysłodawcą kampanii "Moratorium dla drzew" - Jackiem Lekkim.
1234567

Zobacz także

2021-05-07, godz. 15:59 Świat według medycyny chińskiej. Rozmowa z dr Iną Kubas Na czym polega medycyna chińska i co radzi, aby zachować wewnętrzny balans? Jak gotować, aby wzmocnić życiową energię? Czym są meridiany, gdzie ich szukać… » więcej 2021-04-24, godz. 15:05 To nie ofiara jest winna. Z Karoliną Pisz o zjawisku wtórnej wiktymizacji Dlaczego podświadomie winimy ofiarę? Bo chcemy wierzyć w fenomen sprawiedliwego świata. To złudne przekonanie, że ludziom przytrafia się tylko to, do czego… » więcej 2021-04-18, godz. 15:43 Ekologiczne domy, które zmienią świat? Rozmowa z Natalią Szyk-Trochą Ekologiczne budownictwo zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Światowym trendom w tym temacie przyglądała się nasza rozmówczyni - architektka i autorka… » więcej 2021-04-17, godz. 16:13 Prawo do dzikości. Rozmowa z projektantką ogrodów Magdaleną Poprawką Czy już czas odpuścić nadmierną kontrolę i zachwycić się swobodą natury? O tym, że nie wszystko musi być przycięte pod linijkę mówiła na naszej antenie… » więcej 2021-04-17, godz. 16:02 Agnieszka Tomczuk o sile intuicji i twórczym potencjalne W audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" zwróciliśmy się w stronę intuicji. Było o odwadze podążania własną drogą i sposobach na wzmocnienie wewnątrzsterowności… » więcej 2021-04-10, godz. 16:40 Komu pijawkę? Jarosław Świętek o hirudoterapii W audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" postanowiliśmy przystawić Państwu pijawki! O ich cennych właściwościach opowiedział hirudoterapeuta Jarosław Świętek… » więcej 2021-04-10, godz. 15:27 Tworzą eko osadę! Dominika i Mariusz o idei samowystarczalności Czy da się uciec z systemu i żyć na własnych warunkach? O to pytaliśmy Dominikę Budzan-Poznan i jej męża Mariusza Poznana. Sprawdziliśmy też, na czym… » więcej 2021-04-03, godz. 15:27 Zatrzymanie wody w organizmie - co robić? Rozmowa z Aliną Babińską Spuchnięte kostki, wahania wagi ciała i opuchlizna wokół oczu to mogą być objawy zatrzymania wody w organizmie. Jakie są jego przyczyny? Kiedy wystarczy… » więcej 2021-04-06, godz. 11:50 Planszówka jest dobra na wszystko? Rozmowa z Dominiką Gorgosz i Jackiem Złotym Tym razem w audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" kości zostały rzucone... I to nie raz! Było o planszówkowych nowościach i ciekawych propozycjach, przy których… » więcej 2021-04-03, godz. 14:57 Co co chodzi z tym klimatem? Rozmowa z Jackiem Lekkim Naukowcy alarmują, że ocieplenie klimatu na Ziemi następuje w niespotykanym dotąd tempie. Dlaczego tak trudno jest nam uświadomić sobie konsekwencje z tym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »