Radio Opole » Ze zdrowiem Ci do twarzy

Posłuchaj audycji

2020-07-06, 12:16

Jak bezpiecznie praktykować jogę? Rozmowa z Wiktorem Morgulcem

Wiktor Morgulec [fot. archiwum prywatne]
Wiktor Morgulec [fot. archiwum prywatne]
Bezpieczeństwo w jodze to podstawa. Jak je zachować, aby nie uszkodzić ciała niewłaściwą praktyką? Na ten temat rozmawialiśmy z nauczycielem jogi prowadzącym szkołę Joga Żoliborz i założycielem portalu joga-joga.pl - Wiktorem Morgulcem. Było także o znaczeniu medytacji, która uwrażliwia na ważne sygnały płynące z naszego organizmu
2020-06-13, 19:27

Co warto wiedzieć o jedzeniu? Rozmowa z Rafałem Wyszyńskim

[fot. Pixabaya]
[fot. Pixabaya]
Czy witarianizm jest dla wszystkich? Jak wymyślone w przeszłości diety mają się do współczesności? Czym jest mikrobiom i jaki ma wpływ na nasze zdrowie? Na te pytania w audycji "Ze zdrowiem Ci do twarzy" odpowiedział Rafał Wyszyński - dietetyk, higienista, witarianin z ponad 20-letni stażem. Prowadzi też bloga Vitarian.pl oraz profilu na facebooku o tej samej nazwie.
2020-06-09, 09:01

Energia strachu czy miłości? Rozmowa z Jadwigą Kander

Jadwiga Kander czas izolacji wywołany pandemią spędziła na Bali [fot. archiwum prywatne]
Jadwiga Kander czas izolacji wywołany pandemią spędziła na Bali [fot. archiwum prywatne]
Czy trudno było zostać na Bali, gdy świat zamknął swoje granice? Jadwiga Kander niedawno powróciła do Opola. Jaki obraz pandemii mogła dostrzec z drugiego końca świata? Czy trudno wybrać radość zamiast strachu? I jak wygląda wizyta w balijskim SPA? O tym rozmawiałyśmy w sobotnim programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy".
2020-06-03, 12:25

Alicja Zdańkowska napisała książkę o 10 mitach wychowawczych

Alicja Zdańkowska [fot. archiwum prywatne]
Alicja Zdańkowska [fot. archiwum prywatne]
W programie "Ze zdrowiem Ci do twarzy" rozmawialiśmy z psychologiem Alicją Zdańkowską z Krapkowic, która po wielu latach swojej pracy z dziećmi i rodzicami zdecydowała się wydać publikację zatytułowaną "Jak wychować (nie)szczęśliwe dziecko? Terapeutnik dla (nie)świadomych rodziców". Z jakimi mitami rozprawia się w nim? O tym opowiedziała w programie.
2020-06-02, 14:08

Co mamy zapisane w ciele? Rozmowa z Gabrielą Eliasz-Łukasiewicz

Gabriela Eliasz-Łukasiewicz [fot. archiwum prywatne]
Gabriela Eliasz-Łukasiewicz [fot. archiwum prywatne]
W jaki sposób emocje zapisują się w naszym ciele? Czy nasz organizm pamięta także doświadczenia naszych przodków? Dlaczego sposób, w jaki przyszliśmy na świat, ma znaczenie? O to zapytaliśmy rehabilitantkę, terapeutkę ciała, fizjoterapeutkę, autorkę bloga "Mama Rehabilitantka" - Gabrielę Eliasz – Łukasiewicz.
2020-05-16, 13:59

Joga w mieście, które nie zasypia. Połączenie z Marzeną Kierepką w Hanoi

Marzena Kierepka [fot. archiwum prywatne]
Marzena Kierepka [fot. archiwum prywatne]
Połączyliśmy się ze stolicą Wietnamu, gdzie mieszka opolanka - Marzena Kierepka. Nasza rozmówczyni jest nauczycielką i terapeutką jogi, a także instruktorką pilatesu. Prowadzi w Hanoi dwa studia jogi i wegetariańską kafejkę. Zajmuje się także promocją zdrowego stylu życia, o który pytaliśmy. Było też o tym, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na życie Wietnamczyków.
2020-05-09, 14:04

Jak emocje przeżywać zamiast upychać w ciele? Rozmowa z Kają Tomczyk

Kaja Tomczyk [fot. archiwum prywatne]
Kaja Tomczyk [fot. archiwum prywatne]
Co zrobić, aby nasze ciało nie było magazynem zablokowanych emocji? W jaki sposób odcinamy się od smutku, złości lub wstydu? I dlaczego nie wychodzi nam to na zdrowie? Na ten temat rozmawialiśmy z Kają Tomczyk - psychologiem, trenerem certyfikowanym umiejętności interpersonalnych dorosłych i młodzieży, prowadzącą indywidualne konsultacje psychologiczne i warsztaty oraz działania z dziedziny filmoterapii. W audycji było również o tym, dlaczego emocje są w życiu cennym drogowskazem oraz jak wsłuchując się w ciało można lepiej poznać siebie.
2020-05-06, 14:21

Jak sobie radzić z lękiem? Rozmowa z dr Elżbietą Zubrzycką

[fot. Pixabaya]
[fot. Pixabaya]
O lęku rozmawialiśmy z psychologiem, autorką książek dla dorosłych i dzieci - dr Elżbietą Zubrzycką z Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Jak szkoła i najbliższe otoczenie przyczyniają się do generowania nadmiaru strachu w dorosłym życiu? Dlaczego zamiast krytykować lepiej wspierać? Jakie są strategie radzenia sobie ze strachem? O tym w programie!
2020-05-02, 14:06

Daj żyć swoim plecom! Rozmowa z Gabrielą Eliasz-Łukasiewicz

[fot. Pixabaya]
[fot. Pixabaya]
Czy zdrowy kręgosłup to kwestia przypadku? Na pewno nie! Na obolałe plecy pracujemy niezauważalnie każdego dnia. Siedzący tryb życia i brak ruchu jest jak używanie ciała niezgodnie z instrukcją obsługi. Rehabilitantka, fizjoterapeutka i terapeutka ciała Gabriela Eliasz-Łukasiewicz podpowiedziała, jak zadbać o kręgosłup, aby był sprężysty i jak najdłużej młody, a przy tym nigdy nas nie bolał.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »