Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni » Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie ...
2017-11-06, 11:06 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. Paula Hołubowicz)

Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie mogli, to opolanie to robili

Władysław Gawroński [fot. Ryszard Łabus/Radio Opole]
Władysław Gawroński [fot. Ryszard Łabus/Radio Opole]
Nasze Radio to nie tylko słuchacze i dziennikarze, ale również zespół wysoko wykwalifikowanych techników, których umiejętności są doceniane w całej Polsce.
Z satysfakcją możemy mówić, że to właśnie w Opolu testowano pierwsze na świecie konsolety działające w technice cyfrowej.
O tym jak to się wszystko zaczęło, także o przygodach z partyjnymi dygnitarzami w czasach PRL-u opowie Władysław Gawroński. W Radiu Opole pracował niemal od początku istnienia naszej rozgłośni, był realizatorem muzycznym, emisyjnym, a także dyrektorem ds. technicznych.

Już na początku lat 90-tych XX-go wieku w Radiu Opole testowano pierwsze na świecie cyfrowe bloki emisyjne. Niejednokrotnie nasi koledzy - technicy byli pionierami w tej dziedzinie, i to właśnie oni metodą prób i błędów musieli szukać rozwiązań, o których nie można było przeczytać, ponieważ na świecie nie było jeszcze internetu. O tych pionierskich czasach opowiada jeden z najbardziej doświadczonych ludzi w swojej dziedzinie - Władysław Gawroński.
Władysław Gawroński - 65 lat minęło – historia Radia Opole cz. 1
Władysław Gawroński - 65 lat minęło – historia Radia Opole cz. 2

Zobacz także

2017-12-01, godz. 11:43 Każdy z nas kiedyś był młody i rozpoczynał swoją drogę zawodową - także Piotr Moc, prezes Radia Opole Jeszcze na początku lat 90-tych ub. wieku Radio Opole nadawało CZTERY godziny programu na dobę. Dzisiaj mamy wrażenie, że 24 godziny to za mało, aby o wszystk ... » więcej 2017-11-30, godz. 10:58 Red. Maria Rudnicka: Ta praca jest tak ciekawa i twórcza, że nigdy nie może być nudno Mamy wśród naszego grona prawdziwą rekordzistkę: z mikrofonem Radia Opole przepracowała 50 lat, a w tym czasie – jak mówią wtajemniczeni – przemierzyła wszyst ... » więcej 2017-11-29, godz. 10:21 Kto ma lepszą dolę - informatyk, czy dziennikarz. Odpowiedź zna człowiek Radia Opole - Tomasz Turba, który zgrabnie po ... Gościem kolejnego odcinka cyklu poświęconego ludziom Radia Opole będzie postać przez nas, dziennikarzy powszechnie lubiana, szczególnie wtedy, gdy najważniejs ... » więcej 2017-11-28, godz. 11:39 Od 15 lat pracuje z nami. Nie tylko słucha, ale też ogląda - Joanna Miszkiel - szefowa biura Zarządu Radia Opole bohat ... W przeddzień Święta Niepodległości Radio Opole zaprosiło na koncert jubileuszowy 65-lecia do Filharmonii Opolskiej. Wydarzenie miało podwójny wydźwięk, poniew ... » więcej 2017-11-27, godz. 11:00 Elżbieta Trylnik: dzięki pracy w radiu miałam szczęście poznać wielu wspaniałych artystów Ponad 35 lat temu, pewnego pięknego poranka, w towarzystwie twórcy uczelnianego kabaretu z Wyższej Szkoły Pedagogicznej – Jana Karola Minknera – w Radiu Opole ... » więcej 2017-11-24, godz. 08:47 65 lat minęło... Gościem cyklu był sam jego autor - red. Krzysztof Dobrowolski [FILM, ZDJĘCIA] Wejdzie wszędzie, podejdzie z mikrofonem do każdego i nigdy nie da się zbić z tropu. Zada pytanie każdemu i na każdy temat. Szczyci się tym, że nigdy nie dał ... » więcej 2017-11-23, godz. 14:09 O dzieciństwie z radiem, początkach drogi zawodowej - także w Warszawie - wspomina red. Halina Nabrdalik Aż trudno dzisiaj uwierzy, że zaledwie kilkadziesiąt lat temu mało kto miał w domu telewizor, natomiast posiadanie odbiornika radiowego było przejawem dobroby ... » więcej 2017-11-22, godz. 11:42 Jan Karol Minkner: swój pierwszy program kabaretowy nagrałem w 1975 roku Za tydzień benefis, a już dzisiaj w naszej jubileuszowej audycji – Jan Karol Minkner. Współzałożyciel kabaretu TEKA, a także autor ponad stu piosenek i tekstó ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:48 Red. Jacek Rudnik: w radiu nie pracują roboty, tylko ludzie ze swoją odpornością W dobie wszechobecnego internetu odnalezienie i zakup jakiejkolwiek płyty z muzyką nie sprawia większego problemu. 25 lat temu w Opolu wyglądało to zupełnie i ... » więcej 2017-11-20, godz. 11:37 Bogusław Feliszek: o tym, że będę pracować w radiu wiedziałem już w szkole średniej Każdy z nas był obowiązkowo pytany: „a jak trafiłeś do radia?”. I każdy ma tutaj swoją historię, na ogół dość osobliwą, która – zazwyczaj paradoksalnie – nie ... » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »