Radio Opole » 65 lat minęło - historia Radia Opole » Poznaj historię naszej rozgłośni » Janusz Ireneusz Wójcik: Praca w radiu to styl życia…
2017-11-03, 16:13 Autor: Krzysztof Dobrowolski (oprac. Wanda Kownacka)

Janusz Ireneusz Wójcik: Praca w radiu to styl życia i zobowiązanie wobec poprzednich pokoleń

Janusz Ireneusz Wójcik [fot. Wanda Kownacka]
Janusz Ireneusz Wójcik [fot. Wanda Kownacka]
Pierwszym korespondentem Radia Opole w Brzegu był Janusz Ireneusz Wójcik. Tamtejsze studio do dzisiaj mieści się w pięknym, renesansowym ratuszu. Jego wysoka wieża pomagała w nawiązaniu łączności podczas powodzi stulecia. A o pierwszych latach działalności brzeskiej placówki prawie 25 lat temu usłyszymy w audycji Krzysztofa Dobrowolskiego.
Janusz Ireneusz Wójcik. 65 lat minęło – historia Radia Opole cz.1.
Praca reportera terenowego Radia Opole to nie tylko przekazywanie codziennych informacji ze swojego miasta. To także podróże do ludzi, którzy "stąd" wyjechali za granicę, albo spotkania z rodakami, którym nie było dane mieszkać w obecnych granicach Polski. Właśnie w takich wyprawach dziennikarskich brał udział Janusz Ireneusz Wójcik.
Janusz Ireneusz Wójcik. 65 lat minęło – historia Radia Opole cz.2.

Zobacz także

2017-11-17, godz. 14:24 Ryszard Pierzchała: w Radiu Opole spotkałem niesamowitych ludzi Drogi, jakie prowadziły ludzi do Radia Opole bywały niezwykle osobliwe. Przykładem tego może być współzałożyciel agencji reklamowej w naszym radiu –… » więcej 2017-11-16, godz. 12:00 Jak można połączyć rolę reportera redakcji sportowej z bywaniem w światowym kinie opowiada Donat Przybylski SPORT i jeszcze raz SPORT przez wiele lat pracy dziennikarskiej, był domeną naszego kolegi Donata Przybylskiego. Jednak jego pierwsza miłością radiową było… » więcej 2017-11-15, godz. 10:57 O pracy "w szkodliwych warunkach" korespondenta z Brzegu opowiada Wojciech Najda Praca korespondenta terenowego Radia Opole to nie tylko pozyskiwanie oficjalnych informacji od lokalnej administracji samorządowej. Dobry reporter musi być zorientowany… » więcej 2017-11-14, godz. 11:59 Red. Cezary Puzyna: jako dziecko uwielbiałem przychodzić do radia Stanisław Puzyna, to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, który pracował w Radiu Opole od lat 70-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj jego ścieżką zawodową… » więcej 2017-11-13, godz. 13:41 Jarosław Radimersky: praca w radiu była zwariowana z niezłą bandą wariatów W ciągu 65 lat działalności Radia Opole, w naszej ofercie antenowej mieliśmy nie tylko trafione - bardziej czy mniej - prognozy pogody. Słuchaczy, którzy… » więcej 2017-11-10, godz. 11:33 Red. Teresa Zielińska: ja tremę po prostu czułam, ale to dobrze wpływało na moje materiały Dzisiaj przedstawiamy osobę, która miała okazję rozmawiać z największymi postaciami polskiej kultury. Byli to artyści znani z pierwszych stron gazet, ale… » więcej 2017-11-09, godz. 11:12 Red. Stefan Skrzypecki: ten zawód, to było spełnienie moich najskrytszych marzeń Bohaterem kolejnego spotkania Krzysztofa Dobrowolskiego z naszymi redakcyjnymi kolegami, którzy kilka dekad temu tworzyli Radio Opole jest red. Stefan Skrzypecki… » więcej 2017-11-08, godz. 12:00 Roman Waloszczyk: po kilku latach pracy z większością dziennikarzy byłem na „ty” Na pomoc ze strony takiego człowieka zawsze można było liczyć. Złota rączka, Pan Roman, dla innych Romek, a dla nas wszystkich ktoś, kto potrafił się… » więcej 2017-11-07, godz. 14:15 Ryszard Łabus – człowiek, który swoimi fotografiami może zobrazować ostatnie półwiecze Radia Opole W tym czasie wykonał ponad tysiąc zdjęć, na których utrwalał nasze koleżanki i kolegów w przeróżnych okolicznościach. Nie znając ówczesnych realiów… » więcej 2017-11-06, godz. 11:06 Władysław Gawroński: Jak w Warszawie czegoś nie mogli, to opolanie to robili Nasze Radio to nie tylko słuchacze i dziennikarze, ale również zespół wysoko wykwalifikowanych techników, których umiejętności są doceniane w całej… » więcej
123
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »