Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie" i "Dobre Granie Ekstra"

2020-06-06, 02:04

Witek Łukaszewski w Dobrym Graniu!

Witek Łukaszewski [fot. archiwum artysty]
Witek Łukaszewski [fot. archiwum artysty]
"W sumie nie jest źle" to utwór, który sprawdza się doskonale w różnych wykonaniach. Twórcą piosenki jest Witek Łukaszewski. Artysta pierwotnie nagrał ją ze swoim zespołem Grand Piano. W 2017 roku przebój zinterpretowała z kolei Maryla Rodowicz. Najnowsza wersja kompozycji została nagrana przez Super Trio, czyli doborowy zespół, w skład którego oprócz Witka wchodzą Marek Raduli, Jurek Styczński i Wojciech Hoffmann. Twórca piosenki opowiedział o współpracy z tuzami gitary, miłości do SBB i swoim nowym zespole Morrison Tres.
2020-06-03, 20:45

Bartek Miler w Dobrym Graniu!

Bartek Miler [fot. archiwum artysty]
Bartek Miler [fot. archiwum artysty]
Bartek Miler to uznany na świecie wirtuoz instrumentów perkusyjnych i multiinstrumentalista. Słuchacze "Dobrego Grania" mieli przyjemność posłuchać przedpremierowo jego nowego, epickiego projektu "If Only I...". Muzyk określa kompozycję jako "10-minutową podróż od taktów a capella, przez kwartet liryczno - operowy, muzykę symfoniczną, elektroniczną, , kończąc na rozrywkowej, okraszonej jazzowymi solówkami". W nagraniach brało udział 30 uznanych artystów z całego świata. Kompozytor opowiedział nam o kulisach powstawania rozbudowanego utworu. Dowiedzieliśmy się więcej o nagrywaniu w czasach lockdownu, wykorzystywaniu fragmentów kultowego monologu Charliego Chaplina i rozległych inspiracjach Bartka.
2020-06-02, 08:58

Natalia Zastępa w Dobrym Graniu Ekstra!

Natalia Zastępa, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
Natalia Zastępa, Debiuty, 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Paweł Stauffer]
„Rudy” to nowy kolejny przebojowy singiel Natalii Zastępy zapowiadający debiutancki album artystki, która kilka dni temu skończyła 18 lat. W audycji połączymy się z wokalistką i zapytamy o produkcję najnowszego teledysku, nadchodzącą płytę i plany artystyczno-życiowe już pełnoletniej Natalii Zastępy.
2020-05-30, 02:55

PUCH. w Dobrym Graniu!

PUCH.
PUCH.
Muzyczny świat poznał Michała Puchałę jako wieloletniego członka zespołu Muchy. Aktualnie artysta pracuje z Jackiem Sotomskim nad repertuarem ich autorskiego duetu PUCH. Porozmawialiśmy o kulisach współpracy muzyków, brzmieniowych inspiracjach i pisaniu oszczędnych tekstów. Nie zabrakło też wątku kolektywu artystycznego Saints Of Suburbia, który Michał współtworzy z Marcinem Borsem.
2020-05-30, 02:27

Natalia Kukulska w Dobrym Graniu!

Natalia Kukulska [fot. Michał Klusek]
Natalia Kukulska [fot. Michał Klusek]
Natalia Kukulska powraca z nowym albumem! Jedna z najbardziej uznanych polskich wokalistek stworzyła największą artystyczną produkcję w swoim życiu. Album "Czułe struny" został nagrany z prestiżową Sinfonią Varsovią i czołówką polskich aranżerów. Do wybranych kompozycji Fryderyka Chopina teksty dopisały m.in. Mela Koteluk, Bovska i Kayah. Poznaliśmy kulisy powstania wyjątkowego albumu. Porozmawialiśmy również o mierzeniu się z wymagającymi melodiami, zaskakiwaniu słuchaczy i radości płynącej ze spełnienia wieloletniego marzenia.
2020-05-30, 02:08

Kwiat Jabłoni w Dobrym Graniu!

Kwiat Jabłoni wystąpił w Studiu M Radia Opole [fot. Marcin Skomudek]
Kwiat Jabłoni wystąpił w Studiu M Radia Opole [fot. Marcin Skomudek]
Kiedy ostatnio Kasia i Jacek Sienkiewiczowe gościli w Dobrym Graniu, spotkaliśmy się tuż przed ich występem w Studiu M im. SBB. Rodzeństwo zagrało wtedy jeden z pierwszych koncertów jako Kwiat Jabłoni, a singiel "Dziś późno pójdę spać" dopiero zdobywał popularność. Aktualnie duet jest jednym z najchętniej słuchanych na żywo wykonawców w Polsce. Porozmawialiśmy o koncertowaniu w okresie pandemii, kulisach powstawania płyty "Niemożliwe" i nagrywaniu nowego albumu.
2020-05-27, 11:43

Marika w "Dobrym Graniu Ekstra"!

MARIKA, Jak na moje oko.OKLADKA
MARIKA, Jak na moje oko.OKLADKA
Marika.Jak na moje oko.fot.P.Florczak
Marika.Jak na moje oko.fot.P.Florczak
W audycji połączyliśmy się z Mariką, która powraca po 5 latach z nowym singlem "Jak na moje oko". Nowa piosenka Mariki to efekt współpracy z producentem Kubą Karasiem. Słuchając premierowego singla możemy przypuszczać, że na nowej płycie Marika zaprezentuje swoje najmocniejsze atuty: taneczny rytm, silny wokal i angażujący intelektualnie tekst. Jaka będzie jej nowa płyta? o to m.in. pytaliśmy samą artystkę.
2020-05-27, 01:45

Dominika Barabas o Songwriting Camp ZAiKS

Dominika Barabas na Opole Songwriters Festival [fot. Wanda Kownacka]
Dominika Barabas na Opole Songwriters Festival [fot. Wanda Kownacka]
30 czerwca mija termin zgłoszeń na tegoroczny Songwriting Camp ZAiKS. Organizatorką i pomysłodawczynią wydarzania jest Dominika Barabas. Artystka zdradziła, dlaczego warto wziąć udział w obozie. Porozmawialiśmy m.in. o spontanicznym nagrywaniu piosenek, tworzeniu sprzyjającej atmosfery dla twórców i gwiazdach, które w październiku przyjadą do Zakopanego.
2020-05-26, 00:56

Błoto w Dobrym Graniu!

Zespół EABS w Studiu M Radia Opole [fot. Tomasz Wojtyłko]
Zespół EABS w Studiu M Radia Opole [fot. Tomasz Wojtyłko]
Koncert zespołu EABS w studio M im.SBB [fot.Maciej Wajler]
Koncert zespołu EABS w studio M im.SBB [fot.Maciej Wajler]
Kiedy ostatnio spotkaliśmy się z zespołem EABS, artyści zapowiadali debiutancki album grupy Błoto, czyli kwartetu, który wyłonił się ze składu EABS. Tym razem rozmawialiśmy już po premierze "Korozji". Marek Pędziwiatr i Paweł Stachowiak zdradzili kulisy powstawania płyty. Muzycy opowiedzieli o rozbudzaniu wyobraźni słuchacza, mrocznym minimaliźmie i selekcji kompozycji.
2020-05-23, 01:30

Kamila Dauksz w Dobrym Graniu!

Kamila Dauksz-Boruch [fot. Marek Bohdan]
Kamila Dauksz-Boruch [fot. Marek Bohdan]
Kamila Dauksz to artystka, której nie trzeba przedstawiać słuchaczom Radia Opole. Jedna z prowadzących audycję "Dobre Granie Extra" wokalistek podzieliła się właśnie ze światem mini albumem "Opowieści". Porozmawialiśmy o kulisach powstawania płyty, rockowych inspiracjach oraz współpracy z Tomaszem Boruchem i Dariuszem Daukszem.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »