Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie" i "Dobre Granie Ekstra"

2020-07-31, 17:20

Odra Local Heroes w "Dobrym Graniu"!

Odra Local Heroes w "Dobrym Graniu"!
Odwiedzili nas Masstive, Darus i Rhei, czyli Odra Local Heroes. Lokalny kolektyw techno zaproponował utwory, które pojawią się na naszej playliście. Zapowiedzieliśmy też najbliższe imprezy, w trakcie których wystąpią muzycy.
2020-07-31, 15:45

Eliza Szulińska w "Dobrym Graniu Ekstra"!

Eliza Szulińska [fot. archiwum prywatne]
Eliza Szulińska [fot. archiwum prywatne]
Jak marzenie zmienia się w rzeczywistość? Czy każdy może być twórczy? W audycji przyłączyliśmy się z Elizą Szulińską pomysłodawczynią projektu nagrania piosenki "Kocham kochać", która jest hymnem euforystów i wezwaniem do twórczego życia.
2020-07-31, 08:35

Eva Portna w Dobrym Graniu

Eva Portna w Dobrym Graniu
Odwiedziła nas Eva Portna. Słuchaliśmy "Mulier", czyli debiutanckiej ep-ki artystki. W powstawaniu materiału udział wzięli Voyto Monteur i Adam Milwiw-Baron. Poznaliśmy kulisy powstawania wydawnictwa i rozmawialiśmy o triphopowych inspiracjach wokalistki.
2020-07-30, 23:04

Gooral w Dobrym Graniu!

Gooral [fot. archiwum artysty]
Gooral [fot. archiwum artysty]
Mateusz Górny opowiedział o "Ethno Elektro 2", czyli swojej najnowszej płycie. Porozmawialiśmy z Gooralem m.in. o jego fascynacji muzyką downtempo oriental, współtwórcach nowego albumu i uniwersalnym charakterze muzyki etnicznej.
2020-07-29, 00:14

Patryk Skoczyński w Dobrym Graniu!

Patryk Skoczyński [fot. archiwum artysty]
Patryk Skoczyński [fot. archiwum artysty]
Patryk Skoczyński o "Ruchomym celu", czyli swoim najnowszym singlu. Muzyk stworzył piosenkę z Lanberry, Patrykiem Kumórem i Dominikiem Buczkowskim-Wojtaszykiem. Dowiedzieliśmy się poza tym o multiinstrumentalnych talentach artysty, inspiracji brytyjskimi wykonawcami i poszukiwaniu własnego stylu.
2020-07-28, 18:41

Sabina SAGO w "Dobrym Graniu"!

Sabina SAGO w "Dobrym Graniu" (28.07.2020)
Odwiedziła nas Sabina SAGO! Wokalistka, która w przeszłości prowadziła audycję Dobre Granie Extra, zapowiedziała również swój występ w ramach koncertów promenadowych organizowanych przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Artystka wykona największe przeboje opolskich festiwali. Porozmawiamy o zbliżającym się wydarzeniu i wrócimy do poprzednich singli Sabiny.
2020-07-27, 14:21

Siostry Melosik w Dobrym Graniu

Siostry Melosik w Dobrym Graniu
Odwiedziły nas Siostry Melosik. Dagmara i Martyna zaprezentowały swój nowy singiel "Nawet Ty". Poznaliśmy kulisy powstawania piosenki. Wróciliśmy również do poprzednich nagrań muzykalnego rodzeństwa i rozmawialiśmy o ich folkowych inspiracjach. [poniżej reszta część rozmowy]
2020-07-24, 19:43

Ravel z koncertem w Studiu M im. SBB – wywiad z Natalią Kryjom-Barylak

Ravel z koncertem w Studiu M im. SBB – wywiad z Natalią Kryjom-Barylak
Tuż przed koncertem zespołu Ravel w Studiu M im. SBB rozmawiamy z Natalią Kryjom-Barylak. Pytamy o przygotowania grupy do powrotu na scenę, różnorodne single zespołu plany muzyków na najbliższą przyszłość.

Rozmowę prowadzi Tomasz Wojtyłko.
2020-07-23, 00:06

Terrific Sunday w Dobrym Graniu!

Terrific Sunday [fot. Zofia Łobza]
Terrific Sunday [fot. Zofia Łobza]
Mimo że "Strangers, Lovers", czyli długogrający debiut Terrific Sunday z 2015 roku, został doskonale przyjęty przez dziennikarzy i publiczność, poznaniacy nie spieszyli się przy nagrywaniu drugiej płyty. Wydana po czterech latach przerwy "Młodość" wydaje się dla zespołu nowym otwarciem. Piotr Kołodyński, czyli frontman grupy, opowiedział o kulisach powstawania materiału. Dowiedzieliśmy się o współpracy z Marcinem Borsem, zaletach płynących z nienagrywania na "setkę, wykorzystywaniu syntezatorów w studiu i inspiracji Smashing Pumpkins.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »