Radio Opole » Dobre Granie

Rozmowy z gośćmi audycji "Dobre Granie" i "Dobre Granie Ekstra"

2020-02-28, 13:27

Zespół MIST na żywo w "Dobrym Graniu Ekstra"!

Zespół MIST w Dobrym Graniu Ekstra!
Niedawno wspominany opolski duet MIST, który po dość długim czasie powraca do koncertowania - tym razem pojawił się w audycji "Dobre Granie Ekstra" w całości i na żywo.więcej »
2020-02-28, 13:37

Zespół Polish Dogs na żywo w "Dobrym Graniu"!

Zespół Polish Dogs na żywo w "Dobrym Graniu"!
"Dobre Granie" odwiedził zespół Polish Dogs. Opolanie zapowiadali swój sobotni koncert w Wyjściu Awaryjnym. Punkowo-grungowa grupa dzieliła scenę z zespołami Dyym, Hanako i Long Way To Go.więcej »
2020-02-21, 01:56

Józef Skrzek w Dobrym Graniu!

Józef Skrzek [fot. Wanda Kownacka]
Józef Skrzek [fot. Wanda Kownacka]
Połączyliśmy się z Józefem Skrzekiem! Lider SBB opowiedział o swoich bieżących przedsięwzięciach. Porozmawialiśmy o nagraniach, które muzyk zarejestrował podczas swojej niedawnej wycieczki do Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieliśmy się również więcej o współpracy artysty z żoną Aliną.więcej »
2020-02-21, 01:42

Mela Koteluk W Dobrym Graniu!

Mela Koteluk [fot. archiwum artystki]
Mela Koteluk [fot. archiwum artystki]
Porozmawialiśmy z Melą Koteluk tuż przed jej koncertem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Songwriterka opowiedziała o nagrodzonej Fryderykiem płycie "Migawka". Dowiedzieliśmy się również więcej o je współpracy z Miuoshem i kształcie, który mogą przybrać kolejne piosenki artystki.więcej »
2020-02-21, 00:49

Long way to go w Dobrym Graniu!

Long way to go [fot. archiwum artysty]
Long way to go [fot. archiwum artysty]
Odwiedzili nas Junior i Ogór z Long way to go. Posłuchaliśmy ich zeszłorocznej płyty. Wydawnictwo to tzw. split, czyli dzielony album, na którym pojawią się również utwory Poznaniaków z grupy DYYM. Poznaliśmy kulisy powstawania płyty. Porozmawialiśmy również o jej przesłaniu.więcej »
2020-02-21, 00:05

Michał Wiśniewski w Dobrym Graniu!

Michał Wiśniewski odsłonił gwiazdę w Alei Gwiazd i wziął udział w Rajdzie Festiwalowym [fot. Paweł Stauffer]
Michał Wiśniewski odsłonił gwiazdę w Alei Gwiazd i wziął udział w Rajdzie Festiwalowym [fot. Paweł Stauffer]
Spotkaliśmy się z Michałem Wiśniewski przed jego akustycznym koncertem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Wokalista opowiedział o kameralnych występach, solowych albumach z piosenką poetycką i dystansie do własnej twórczości.więcej »
2020-02-18, 11:17

Judyta Pisarczyk Dobrym Graniu Ekstra

Judyta Pisarczyk "Dobre Granie Ekstra" (17.02.2020)
Audycję odwiedziła wokalistka Judyta Pisarczyk, która dzięki nagrodzie Grand Prix na Ladies' Jazz Festival wydała swój debiutancki album. Artystka wystąpiła na koncertach u boku Bobby'ego McFerrina w Polsce. Zdobyła również m.in. nagrodę BEST VOCALIST na International Jazz Festival "Johnny Raducanu" w Rumunii, 1 miejsce na Baszta Jazz Festiwal w Czchowie, 2 miejsce na Blue Note Poznań Competition, 3 miejsce na Riga Jazz Festival. Urszula Dudziak powiedziała o niej: "(...) Rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie, z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej".więcej »
2020-02-13, 18:15

Michele Morrone w Dobrym Graniu!

Michele Morrone w Dobrym Graniu (13.02.2020)
Michele Morrone w Dobrym Graniu! Włoski aktor, odtwórca głównej roli w filmie "365 dni", zdobywa coraz większą popularność wśród rodzimej publiczności, ale jego prawdziwą pasją jest muzyka. Przedpremierowo jego debiutancka płyta "Dark Room".
2020-02-06, 11:43

TSA Michalski Niekrasz Kapłon w Dobrym Graniu!

TSA Michalski Niekrasz Kapłon w Dobrym Graniu!
Odwiedził nas zespół TSA Michalski Niekrasz Kapłon. Posłuchaliśmy premierowego singla grupy! Utwór nie był nigdzie wcześniej publikowany. Ponadto, poznaliśmy kulisy powstania kompozycji i porozmawialiśmy o najbliższych planach muzyków. Rozmowę prowadził Tomek Wojtyłko.
2020-02-05, 01:14

Emiliano Galigani z Pink Floyd History w Dobrym Graniu - posłuchaj rozmowy!

Pink Floyd History [fot. archiwum artysty]
Pink Floyd History [fot. archiwum artysty]
Posłuchaj rozmowy cz. 1
Posłuchaj rozmowy cz. 2
Fani Pink Floyd szczelni wypełnili w ostatnią sobotę (01.02) opolską Stegu Arenę. Do stolicy regionu przyjechał jeden z najlepszych na świecie tribute bandów interpretujących twórczość brytyjskiej legendy rocka, czyli Pink Floyd History. Włoski skład zagrał największe przeboje Brytyjczyków z tak ważnych płyt jak "The Wall", "Wish You Were Here" czy "The Dark Side of The Moon". Nie zabrakło również mniej popularnych utworów.

Za produkcję, reżyserię i imponującą oprawę multimedialną widowiska odpowiedzialny był Emiliano Galigani. Artysta zdradził nam kulisy prac nad muzycznym spektaklem.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »