Radio Opole » Samorządowa Loża Radiowa

W Samorządowej Loży Radiowej

2017-01-14, 12:40

Koniec protestu przeciwko powiększeniu Opola? Samorządowa Loża Radiowa z 14 stycznia [FILM]

Goście Samorządowej Loży Radiowej o proteście przeciwko powiększeniu Opola i reformie edukacji
Głodujący przeciwnicy powiększenia Opola zakończyli protest. W poniedziałek (16.01) w Warszawie mają spotkać się z szefem MSWiA. Goście Samorządowej Loży Radiowej zastanawiali się nad tym, czy to wystarczy, by powiększanie stolicy regionu przestało być kwestionowane.

Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy zmieniającej system oświatowy w Polsce samorządy stoją przed wyzwaniem polegającym na wcieleniu jej w życie. Czy poradzą sobie z tą kwestią? Czy można było reformę przygotować lepiej?

Gośćmi Ireneusza Prochery byli: wojewoda Adrian Czubak, wicemarszałek Szymon Ogłaza (PO), Antoni Konopka (PSL), Arkadiusz Szymański (PiS), Hubert Kołodziej (MN) oraz Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich.więcej »
2017-01-07, 12:48

Radni sejmiku i przedstawiciel wojewody o proteście przeciwników Dużego Opola. Samorządowa Loża Radiowa z 7 stycznia [FILM]

Uczestnicy Samorządowej Loży Radiowej o możliwościach rozwiązania konfliktu między Opolem a podopolskimi gminami [FILM]
W Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim od dziesięciu dni głoduje 10 osób - przeciwników Dużego Opola. Próby przekonania biskupa Andrzeja Czai, aby przerwano protest nie przyniosły rezultatu. Duchowny napisał do premier Beaty Szydło: "Szanowna Pani Premier, ja już naprawdę nie wiem co mam jeszcze zrobić, by nie doszło do jakiegoś nieszczęścia". O sprawę zapytaliśmy w pierwszej audycji "Samorządowa Loża Radiowa" radnych sejmiku województwa opolskiego i przedstawiciela wojewody. Czy mają pomysł na szybkie rozwiązanie problemu?więcej »
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »