Radio Opole » Wiadomości drogowe

Utrudnienia i remonty

2017-09-19, 09:30

Remonty, utrudnienia, wahadła. Raport 19.09

Końcówka prac na Katowickiej w Opolu fot. Sławek Kieler
Końcówka prac na Katowickiej w Opolu fot. Sławek Kieler
W Opolu front robót mamy na Niemodlińskiej na Zaodrzu, a w centrum powoli dobiega końca wymiana nawierzchni na Katowickiej między Armii Krajowej a 1-go maja. Na skrzyżowaniu Chabrów z Luboszycką powstaje rondo, mamy tam wahadło. W przebudowie jest Aleja Przyjaźni przy Marka z Jemielnicy.
IMG 20170919 081452 resized 20170919 081506235
IMG 20170919 081452 resized 20170919 081506235
W Kędzierzynie-Koźlu zamknięty jest fragment alei Jana Pawła II od siedziby ZUS-u do skrzyżowania z Wojska Polskiego. Remontowana jest także droga od ronda Grunwaldzkiego do granicy z powiatem strzeleckim. W związku z przebudową mostu nad kanałem Gliwickim zamknięty jest odcinek od osiedla Kuźniczki do Cisowej. Z kolei w gminie Cisek naprawiana jest droga do Sukowic, zniszczona przez powódź 7 lat temu. Objazd prowadzi przez Roszowice, Steblów do Zakrzowa. Te utrudnienia do końca tygodnia.

Kolejne kłopoty czekają nas na drodze krajowej nr 94 między Opolem a Strzelcami Opolskimi. Duże problemy mamy w Nakle.

W pobliskich Otmicach powstaje chodnik - uważamy w drodze do Kamienia Śląskiego.

Od czwartku, 21 września, zamknięty będzie zjazd z autostrady A4 w Olszowej (węzeł Kędzierzyn-Koźle). Utrudnienia potrwają do listopada i związane są z budową ronda i przebudową zjazdów na autostradę i do strefy ekonomicznej.
- Zamknięcie związane jest z szeroko zakrojonymi pracami budowlanymi – mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. W związku z zamknięciem węzła KK, mieszkańcy Strzelec Opolskich mogą spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów na drodze krajowej 94. Podróżni muszą liczyć się z długim czasem przejazdu przez miasto, który utrudniają trwające nadal prace remontowe.
2017-06-23, 09:50

Kolejna zmiana organizacji ruchu na Zaodrzu. Ulica Hallera zamknięta. Raport 23.06

Hallera zamknieta fot. Sławek Kieler
Hallera zamknieta fot. Sławek Kieler
Zmiany wprowadzono w czwartek (22.06), a są one związane z przebudową ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Ulica Hallera będzie wyłączona z ruchu do końca lipca, a ruch został przeniesiony na ulicę Domańskiego. Przystanek autobusowy ze skrzyżowania Hallera i Niemodlińskiej zostanie przesunięty kilkadziesiąt metrów dalej w kierunku Domańskiego. W godzinach szczytu mamy tam bardzo duże korki.
2017-06-20, 08:55

Upalny i tragiczny poranek na opolskich drogach. Raport 20.06

Wypadek Narok 1 fot. Mario
Wypadek Narok 1 fot. Mario
Tragiczny wtorkowy poranek na drogach regionu. Mamy kilka wypadków, ale do najtragiczniejszego doszło na drodze między Narokiem a Skorogoszczą - tam dachował osobowy Ford Focus - jedna osoba nie żyje. To 19-latka, która najprawdopodobniej jechała za szybko, wypadła z drogi a jej samochód uderzył w drzewo po czym dachował.więcej »
2017-06-14, 13:39

Uwaga na drogach. Mamy kolejny długi weekend. Raport 14.06

Opole 14.06.17 fot Sławek Kieler
Opole 14.06.17 fot Sławek Kieler
Mamy kolejny w tym roku długi weekend a to oznacza więcej samochodów na drogach całego kraju, także na Opolszczyźnie. Uważamy nie tylko w środę ale także w pozostałe weekendowe dni dlatego, że pogoda będzie się zmieniać, zmienne będą także warunki drogowe.
Autostrada

Trwa remont drugiego odcinka autostrady A4 - tym razem drogowcy przenieśli się bliżej Opola. Utrudnienia zaczynają się na 240 km w kierunku Katowic a kończą 9 kilometrów dalej. To odcinek miedzy węzłami Opole Zachód i Krapkowice, prace częściowo obejmują położony między nimi węzeł Opole Południe, który w drugiej części remontu zostanie całkowicie zamknięty. Ruch będzie prowadzony nitką północną w obu kierunkach. Tak też będzie do końca czerwca, potem drogowcy zrobią sobie wakacyjną przerwę i do pracy na a-czwórce wrócą we wrześniu.

Drogi wojewódzkie

Trasa nr 408 w Starym Koźlu - droga jest tam zamknięta - podobne kłopoty mamy w Kolonowskiem na trasie nr 463. Tam także mamy objazd. Kłopoty mamy też na 901-ce. Tam utrudnienia napotkamy w dwóch miejscach. Między Olesnem a Nowym Wachowem oraz między Kocurami a Dobrodzieniem. W Januszkowicach na DW 423 mamy przebudowę kanalizacji - na razie są utrudnienia ale od poniedziałku (19.06) droga będzie zamknięta.

Na drogach krajowych między Łomnicą a Sierakowem - to DK nr 11 na odcinku 1 km spotkamy drogowców, są utrudnienia to zwężenie, wahadło i ograniczenie prędkości do 60.

DK 42 w Wierzbicy Górnej remont mostu, między Jaworkiem a Jaworznem roboty na poboczach.

DK 45 miedzy Poborszowem a granicą z woj śląskim oraz Poborszowem a Gwoździcami trwa malowanie oznakowania poziomego - uważamy na zwężenia i wahadło.

DK 46 w Niemodlinie mamy w remoncie chodniki - uwaga na zwężenia.

DK 94 między Izbickiem a Strzelcami Opolskimi pracują kosiarze - to prace postępujące więc drogowców spotkamy w różnych miejscach.

Niemcy w poniedziałek przywrócili kontrole na swoich granicach, także na granicy z Polską. To zaostrzone środki bezpieczeństwa przed szczytem krajów G20, który odbędzie się w Hamburgu 7 i 8 lipca.
2017-06-09, 09:56

Nowy asfalt na Niemodlińskiej w Opolu i kolejny etap remontu A4. Raport 09.06

Asfalt na Niemodlińskeij fot. Sławek Kieler
Asfalt na Niemodlińskeij fot. Sławek Kieler
W Opolu drogowców spotkamy w Czarnowąsach gdzie powoli dobiega końca budowa obwodnicy tej części miasta. Front robót mamy cały czas Niemodlińskiej. Trwa budowa mostu nad kanałem Ulgi a także remont ulicy Niemodlińskiej. tam na części jezdni między zjazdem z drewnianej kładki a ulicą Koszyka mamy nowy asfalt. Zatem niedługo zapewne drogowcy przeniosą się na drogą stronę ulicy.więcej »
2017-06-06, 06:56

Fragment obwodnicy Nysy otwarty. Z Opola do Kłodzka szybciej i wygodniej

Oddawany odcinek obwodnicy [Fot.Dorota Kłonowska]
Oddawany odcinek obwodnicy [Fot.Dorota Kłonowska]
Ponad 7-kilometrowy odcinek obwodnicy Nysy został otwarty. Prowadzi od Górki Hanuszowskiej do Goświnowic. W oficjalnych uroczystościach, przygotowanych na wiadukcie na Górce Hanuszowskiej uczestniczyli przedstawiciele inwestora na czele z dyrektorem GDDKiA Krzysztofem Kondraciukiem, także wykonawcy robót, wojewoda opolski, posłowie i przyjaciele obwodnicy. Przyjechał także podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »