Radio Opole » Wiadomości drogowe

Utrudnienia i remonty

2017-04-28, 16:51

Śnieg i korki na początek długiego majowego weekendu. Raport 28.04

Góry Opawskie pod koniec kwietnia [zdj. Jan Poniatyszyn]
Góry Opawskie pod koniec kwietnia [zdj. Jan Poniatyszyn]
Podobno w radiu mówili, że rozpoczęła się majówka, ale jakoś tego nie widać także na drogach. Te są mokre, śliskie a jeszcze dziś rano były białe - wychodzi zatem na to, że mamy poprawę pogody.
Padało na południu bardzo intensywnie. W wielu miejscach pracowały pługo-piaskarki - tak było na DK nr 40, 41 i 46 - tam sytuacja była najtrudniejsza. Padało też w rejonie Brzegu i autostradowego węzła Opole Południe.

Ruszyły weekendowe wyjazdy. Cztery tysiące policjantów czuwa nad bezpieczeństwem kierowców w czasie wyjazdów na majówkę. Funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny samochodów oraz trzeźwość kierowców. Patrole będą zatrzymywać tych, którzy jeżdżą za szybko. Porządku na drogach pilnują także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

W piątek po południu ponad 10 kilometrowy korek utworzył się na autostradzie A4. Tradycyjnie już u progu dłuższego weekendy mamy korek na nitce w kierunku śląska i to spory. W stronę Wrocławia jeździ się znacznie lepiej.
2017-04-24, 08:12

Nowy objazd w Opolu. Patrzymy na znaki. Raport 24.04

Północna 1 fot. Sławek Kieler
Północna 1 fot. Sławek Kieler
Uważamy w Opolu - od soboty kierowcy samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto DK 45 jeżdżą dookoła. Objazd prowadzi Niemodlińską, Zbożową, Wspólną, Wrocławską, Technologiczną i Północną do Partyzanckiej i na tym ostatnim skrzyżowaniu mamy zmianę pierwszeństwa przejazdu. Uważamy i patrzymy na znaki.więcej »
2017-04-19, 08:54

Na opolskie drogi wróciła zima. Raport 19.04

Zima w kwietniu 1 fot. Sławek Kieler
Zima w kwietniu 1 fot. Sławek Kieler
Na Opolszczyznę wróciła zima. Śnieg zaskoczył drogowców, zwłaszcza na południu województwa. Rano drogi były białe a na samochodach nawet kilkanaście centymetrów śniegu. Drogi krajowe i autostrada były i są czarne i mokre. Do godziny 6 dyżurowało ponad 20 pojazdów zimowego utrzymania.więcej »
2017-04-13, 08:20

Duże korki na A4 między węzłami Opole Południe i Krapkowice

Korem na A4 fot. Sławek Kieler
Korem na A4 fot. Sławek Kieler
We wtorek (11.04) drogowcy rozpoczęli remont nitki południowej autostrady A4. Ruch na 7 i pół kilometrowym odcinku między węzłem Opole Południe i Krapkowice odbywa się w dwóch kierunkach nitką północą prowadzącą w kierunku Dolnego Śląska. Zamknięte zostały też dwie łącznice, czyli drogi dojazdowe na węźle Krapkowice. Kierowcy jadący do Katowic od Krapkowic na autostradę nie wjadą, natomiast auta jadące autostradą w stronę Śląska nie zjadą na tym węźle do Krapkowic. Od wtorku na remontowanym odcinku, a także kilka kilometrów wcześniej patrząc od strony Wrocławia tworzą się duże korki - i tak też jest dziś od samego rana.więcej »
2017-03-30, 08:52

Spokojny poranek na drogach regionu. Raport 30.03

Opole poranek 30.03 fot. Sławek Kieler
Opole poranek 30.03 fot. Sławek Kieler
Końcówka marca mija nam na Opolszczyźnie pod znakiem wzmożonych remontów. Drogowcy pracują w wielu miejscach. Ostro ruszyły też prace na których w zimie niewiele się działo.więcej »
2017-03-28, 09:31

Na opolskich drogach prawdziwa wiosna. Raport 28.03

1 maja 1 fot. Sławek Kieler
1 maja 1 fot. Sławek Kieler
Jeżeli ktoś patrząc teraz na termometr ma dylemat czy zamiast samochodu wykorzystać dziś rower lub własne buty to błyskawicznie rozwiewam wątpliwości. Wybieramy rower i spacer - bo po pierwsze temperatura dzisiaj na poważnie zbliży się do 20 stopni, a przy okazji ruch na drogach będzie mniejszy.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »