Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie 'Reporterskie tu i teraz'

W magazynie "Reporterskie tu i teraz"

2019-05-16, 16:15 Autor: Bogusław Kalisz

Opole - symulowane zawody studentów pielęgniarstwa położnictwa

I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej SimChallenge 2019 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
I Ogólnopolskie Zawody Symulacji Medycznej SimChallenge 2019 w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Głuchonieme dziecko z gorączka, czy pacjent w zakładzie opiekuńczo leczniczym z raną odleżynową - m.in z takimi przypadkami mierzą się studenci kierunków pielęgniarstwa i położnictwa rywalizujący w I Ogólnopolskich Zawodach Symulacji Medycznej SimChallenge 2019 organizowanych w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu.

Opieka nad pacjentem, zarządzanie informacją, czy podejmowanie decyzji o sposobie leczenia w krótkim czasie, to niektóre z elementów, które podlegają ocenie sędziowskiej podczas wykonywanych zadań.
Symulowane zawody studentów pielęgniarstwa położnictwa

Zobacz także

2019-07-02, godz. 16:30, RTT - artykuły Po KFPP czas na Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki W stolicy regionu rozpoczął się III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki. Na opolskim rynku stanęła plenerowa scena, na której zaprezentowali się laureaci poprzedniej edycji. To dopiero początek, bo przed nami jeszcze 5 koncertów. Wśród t ... » więcej 2019-07-02, godz. 16:15, RTT - artykuły Radny vs plastik. Unia już zakazała, czas na samorządy Kanada planuje od 2021 roku wycofać z użycia niektóre jednorazowe wyroby plastikowe. Dotyczy to między innymi torebek, butelek, sztućców, słomek i przykrywek do kubków na kawę. Celem jest ograniczenie odpadów i zmniejszenie zanieczyszczan ... » więcej 2019-07-01, godz. 16:45, RTT - artykuły Mural patriotyczny w Prudniku. Kiedyś był tam Urząd Bezpieczeństwa, dzisiaj upamiętnia tych, którzy walczyli o wolną Polskę Niepodległościowy mural powstał w Prudniku. Namalowała go grupa artystów z Gdańskiej Szkoły Muralu. » więcej 2019-07-01, godz. 16:30, RTT - artykuły Zdobyli elektrownię na rowerach Prawie 11 kilometrów trasy przy średnim nachyleniu od 12 do 14% - takie zadanie mieli zawodnicy biorący udział w XV rajdzie kolarskim pod nazwą 'Wjazd na elektrownię szczytowo-pompową Dlouhe Strane 2019'. » więcej 2019-07-01, godz. 16:15, RTT - artykuły Rodziny zastępcze wciąż poszukiwane Mimo wielu starań i wdrażanych programów, piecza zastępcza wciąż pozostaje dużym problemem. Dzieci przybywa, tymczasem brakuje chętnych do tworzenia rodzin zastępczych. Po raz czwarty Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie zorganizował ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »