DAB+
Radio Opole » DAB+ » Radio Opole 2 KULTURA (w Internecie i DAB+)

Radio Opole 2 KULTURA (w Internecie i DAB+)

[fot. Marek Bohdan]
[fot. Marek Bohdan]
Jeszcze więcej kultury i dobrego grania! Co warto przeczytać, czego warto posłuchać, na jaki film, koncert, spektakl czy wystawę się wybrać? O tym wszystkim od 2 stycznia można usłyszeć w nowym programie - Radio Opole 2 KULTURA (w Internecie i DAB+)

To jest radio dla tych, którzy z oferty wydarzeń kulturalnych czerpią pełnymi garściami, lubią trzymać rękę na pulsie i być zorientowanymi po jaką książkę warto sięgnąć, który film w kinie wybrać, na który spektakl, wystawę czy koncert się udać. To jest też pasmo dla tych, którzy być może na co dzień nie mają okazji korzystania z oferty kulturalnej bezpośrednio, a dzięki magii radia mogą wybrać się do teatru, kina, galerii, domu kultury czy sali koncertowej. Wszędzie tam jesteśmy!

Osiem razy dziennie od 7:00 do 21:00, co dwie godziny, nasi dziennikarze przygotowują serwis kulturalny. Od 6:00 do 9:00 w Infoporanku zapraszamy na przegląd wydarzeń kulturalnych z regionu, kraju i świata, a także przedstawiamy Recenzję Dnia. Po 9:00 do południa proponujemy Regionalne kulturalia, czyli prezentację oferty wydarzeń organizowanych przez miejskie i gminne ośrodki kultury w regionie. Łączymy się wtedy z lokalnymi studiami w Brzegu, Kluczborku, Nysie, Strzelcach Opolskich, Głubczycach, Prudniku i Kędzierzynie-Koźlu.

W samo południe audycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez czytania książek, czyli Wszystko o literaturze! Zaglądamy do księgarń, bibliotek i wydawnictw. Doradzamy, co warto przeczytać. Wśród autorów audycji m.in.: Agnieszka Zientarska, Tomasz Greniuch, Patryk Szymański i Witold Sułek. Po 15:00 przenosimy się z kolei do filharmonii, oper, klubów, sal i stadionów świata, czyli wszędzie tam, gdzie odbywają się koncerty. W programie Eweliny Wąs Bilet na koncert sprawdzamy, gdzie i co się szykuje w regionie i kraju dla fanów słuchania muzyki na żywo.

Od 18:00 debatujemy, oczywiście o kulturze! Spodziewajcie się gorących dyskusji w gronie ekspertów, recenzentów, dyrektorów teatrów, kin, galerii sztuki, domów kultury… Nie zabraknie też audycji poświęconej kulturze studenckiej – na Akademickie Opolskie, od poniedziałku do piątku od 19:00 do 21:00 zaprasza Sławomir Kieler. Z kolei od 21:00 do 23:00 polecamy wieczór z Dobrym Graniem Ekstra! To audycja doskonale znana słuchaczom.

Po 23:00 aż do 6:00 rano Czas na muzykę, czyli dobre granie kontynuujemy proponując każdej nocy inny gatunek muzyki. W poniedziałki - folk i blues, we wtorki - jazz, w środy - rock, w czwartki zabrzmią „Retrodźwięki”, w piątek „Czarne nuty”, z kolei w soboty proponujemy blok muzyczny pod nazwą "Polska nostalgia", za to w niedzielę zanurzymy się w dźwięki klasyki i muzyki filmowej.

Co jeszcze w weekend w Radiu Opole 2 KULTURA?

W soboty proponujemy już od 6:00 rano Festiwalowe Radio Opole. Do 10:00 relacje, recenzje i wywiady z bieżących imprez kulturalnych zaprezentuje Mariusz Majeran, a do 13:00 Piotr Furtas powspomina koncerty Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (Festiwalowe Radio Opole II). Po 13:00 zapraszamy na audycję Co słychać?, w której ze swadą i humorem ze swoimi gośćmi o aktualnych wydarzeniach kulturalnych, z perspektywy Warszawy, rozmawiają Janusz Olejniczak i Jerzy Kisielewski.

Późne popołudnie i wieczór to czas na muzykę z kompetentnym komentarzem prowadzących: od 15:00 do 18:00 na Akademię Rocka zaprosi Sławomir Kuźnicki, od 18:00 do 20:00 Roman Szczepanek zabierze nas w świat songwritterów (Everyday Is Like Sunday), od 20:00 do 23:00 Mateusz Torzecki zaproponuje Nowe Brzmienia.

W niedziele do południa Adrian Chimiak prezentuje przeboje i nagrania europejskich list przebojów z krajów nieangielskojęzycznych (Zene, Hudba, Musica), po 12:00 z kolei Marzena Mielcarek proponuje twórczość grup ludowych z regionu i kraju (Raz na ludowo). Od 17:00 przenosimy się do Studia M za sprawą koncertów, które miały tu miejsce (Scena i sława live). Od 19:00 na swoją autorską audycję pt. Piosenka z legendą zaprasza Sylwia Gawłowska, a o 21:00 Mateusz Torzecki w Koncertowej Lidze Mistrzów omawia i prezentuje obszerne fragmenty najważniejszych koncertów w historii muzyki.

Bądźcie z nami! Polskie Radio Opole - twoje sprawy, twoja muzyka, a także kultura, literatura, festiwale!

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »