Radio Opole » Rewiry kultury

Artykuły

2020-09-04, 12:14

Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan w Festiwalowym Studiu Radia Opole!

Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan w Festiwalowym Studiu Radia Opole!
W Festiwalowym Studiu Radia Opole gośćmi Katarzyny Zawadzkiej i Mariusza Majerana byli Aleksandra Nykiel i Sargis Davtyan. Artyści wystąpią podczas tegorocznego 57. KFPP w Opolu i wezmą udział w koncercie "Debiuty" na którym wykonają utwór Anny Jantar.
2020-09-04, 12:33

Konrad Smuga w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Konrad Smuga w Festiwalowym Studiu Radia Opole
Festiwalowe Studio Radia Opole odwiedził Konrad Smuga, który jest reżyserem tegorocznego koncertu "Opole na start", od którego rozpocznie się 57. KFPP w Opolu.
2020-09-03, 17:02

Anna Jurksztowicz gościem "Rewirów kultury"! [FILM]

Anna Jurksztowicz gościem "Rewirów kultury"! [FILM]
W audycji gościliśmy Annę Jurksztowicz, wokalistkę i piosenkarkę, której występ jubileuszowy będziemy mogli oglądać 4 września w czasie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Tego dnia dnia będzie miała też premiera płyta "Jestem taka sama", a 6 września w czasie koncertu "Premier" artystka zaśpiewa drugi singiel tytułowy z tejże płyty.
2020-09-03, 14:17

Krzysztof Cugowski świętuje 50 lat pracy na scenie

57. KFPP. rozmowa z Krzysztofem Cugowskim
57. KFPP. rozmowa z Krzysztofem Cugowskim
Jubileuszowy recital Krzysztofa Cugowskiego usłyszymy w niedzielę (6.09) w ramach 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta występuje na scenie już pół wieku i z tej okazji swoim występem uświetni zakończenie koncertu "Premiery".

Z Krzysztofem Cugowskim rozmawialiśmy o albumie "50/70. Moje najważniejsze", który ukazał się z okazji jubileuszu 50-lecia na scenie i 70-tych urodzin artysty. Składa się on z dwóch płyt - jedna z nich to koncert zrealizowany z Radiem Lublin, druga zaś to nagrane na nowo utwory, które na przestrzeni lat pojawiał się na różnych płytach m.in. Budki Suflera czy zespołu Cross. Jaki był klucz ich wyboru?
2020-09-01, 19:54

57. KFPP: Małgorzata Futkowska tworzy opolskie "Karolinki"

Małgorzata Futkowska o opolskiej "Karolince"
Pierwszą opolską "Karolinkę" - statuetkę wręczaną podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu - wykonał w latach 60-tych Marian Nowak. Była to rzeźba z metaloplastyki. Później kształt figurki zmieniono. Zaprojektował ją na nowo nieżyjąca już artystka Krystyna Wiejak. Od 12 lat ceramiczne Karolinki wykonuje jej córka - doktor sztuki, Małgorzata Futkowska. O historii statuetki i procesie jej tworzenia opowiedziała w programie "Rewiry kultury".
2020-08-26, 21:00

Rozmowa o książce "The Formation of Urban Spaces Around the World. A History of Planning and Building of Cities" z autorem, prof. Januszem Słodczykiem

Prof. Janusz Słodczyk [fot. A. Zientarska]
Prof. Janusz Słodczyk [fot. A. Zientarska]
Z prof. Januszem Słodczykiem rozmawia Agnieszka Zientarska
Właśnie w Wydawnictwie Uniwersytetu Opolskiego ukazała się pozycja "The Formation of Urban Spaces Around the World. A History of Planning and Building of Cities" autorstwa prof. Janusza Słodczyka. Książka w atrakcyjny sposób przybliża czytelnikowi historię planowania miast od czasów najstarszych cywilizacji do XX wieku w Europie, Ameryce Południowej, Azji, Afryce a także prezentuje tradycje kształtowania się form miasta na ziemiach polskich. Pozycja zawiera ponad 300 fotografii, które autor wykonał, badając miasta różnych regionów świata. Z profesorem rozmawiamy nie tylko o przestrzeniach miast i ich przeobrażeniach, ale także o zrównoważonym rozwoju i o wyzwaniach miast XXI wieku.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***