Radio Opole » Kreatorzy rzeczywistości » Rozmowy z gośćmi programu » Krzysztof Szymczyk: obyś cudze błędy poprawiał!
2016-04-29, 08:00 Autor: Ireneusz Prochera

Krzysztof Szymczyk: obyś cudze błędy poprawiał!

Krzysztof Szymczyk [fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
Krzysztof Szymczyk [fot. archiwum Uniwersytetu Opolskiego]
Kiedyś w redakcjach prasowych była to jedna z najważniejszych postaci. Dziś, coraz częściej tnąc koszty, właściciele gazet stawiają raczej na edytory tekstów, niż na żywych korektorów.
Krzysztof Szymczyk w 1996 roku zdobył tytuł Mistrza Polskiej Ortografii na słynnym Dyktandzie w Katowicach. Korygował i koryguje dziesiątki czasopism, setki książek, pracował nad słownikami ortograficznymi, pisał i pisze artykuły o poprawności językowej. No i przede wszystkim poprawia cudze błędy, także w mediach. Ireneusz Prochera rozmawiał z nim o jego pracy, jakości języka w mediach i perspektywach dla tych, którzy poprawiają błędy ortograficzne i stylistyczne.

Zobacz także

2016-11-10, godz. 15:05 Dr Malwina Popiołek o kreacji wizerunku i więziach komunikacyjnych w mediach społecznościowych Czy korzystanie z Facebooka i innych serwisów społecznościowych to dziś jeszcze wybór czy już konieczność? M.in. o to zapytaliśmy dr Malwinę Popiołek, mediozn ... » więcej 2016-10-10, godz. 11:00 Bartłomiej Machnik o wpływie nowych mediów na społeczeństwo Bartłomieja Machnika, pasjonata i badacza nowych mediów zapytaliśmy m.in. o wpływ mediów społecznościowych – i w ogóle nowych mediów – na funkcjonowanie społe ... » więcej 2016-10-05, godz. 15:45 Patryk Suliga o prowadzeniu kanału na YouTubie Patryk Suliga, na co dzień pracujący w Parku Naukowo-Technologicznym w Opolu, to równocześnie zapalony YouTuber, który prowadzi kanał "Bez Kanału". Autor opow ... » więcej 2016-09-30, godz. 11:00 Dr Marek Chyliński o obecności polityków w mediach społecznościowych Nikogo już dziś nie dziwi obecność polityków w mediach społecznościowych. Czy jest to trend długotrwały i czy aktorom politycznym się to opłaca? M.in. o to Ju ... » więcej 2016-09-26, godz. 11:00 Bez konta na Facebooku przez tydzień? Eksperyment dr Malwiny Popiołek Czy jest jeszcze życie poza tym, które prowadzimy w mediach społecznościowych? Odpowiedzi na to pytanie szukała dr Malwina Popiołek, medioznawca z Uniwersytet ... » więcej 2016-09-22, godz. 11:00 Michał Wanke: dziś już nie ma granicy wirtualne – realne Czy dziś da się jeszcze oddzielić życie w świecie realnym od tego, które prowadzimy w Internecie? M.in. o to Justyna Krzyżanowska zapytała Michała Wanke, socj ... » więcej 2016-09-15, godz. 13:52 Dr M.Pietrzak: "hejt" jako zdegenerowana forma debaty publicznej? "Media trochę się pogubiły" - uważa filozof z Uniwerytetu Opolskiego dr Marcin Pietrzak, poproszony o ocenę stanu współczesnych mediów. Z drem Pietrzakiem Ire ... » więcej 2016-09-15, godz. 13:34 Dr A.Drosik: można robić dobre, publiczne radio, które jest słuchane Gościem programu Kreatorzy Rzeczywistości był dr Adam Drosik - politolog z Uniwersytetu Opolskiego. Rozmawialiśmy m.in. o modelu mediów publicznych, który moż ... » więcej 2016-09-06, godz. 12:00 Dr Marek Chyliński o polskim prawie prasowym w odniesieniu do systemów zagranicznych Dr Marek Chyliński, medioznawca z Uniwersytetu Opolskiego wyjaśnia dziś podstawowe pojęcia związane z polskim prawem prasowym - nie brakuje odniesień do syste ... » więcej 2016-08-31, godz. 13:55 Skąd coraz większa presja, aby być obecnym i aktywnym w social media? Odpowiada dr Malwina Popiołek Coraz częściej daje się odczuć presję, aby być obecnym i aktywnym w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku. Dlaczego tak się dzieje? Na te inne pytan ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »