Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 27 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Fale niepodległości - Bolesław Bezeg
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa - Zbigniew Górniak
  • W rozmowie "W cztery oczy" naszym gościem będzie astronom Marcin Szpanko z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UO, szef uniwersyteckiego obserwatorium astronomicznego. Porozmawiamy z nim o zmianie czasu, jaka nastąpi w nocy z soboty na niedzielę, gdyż to astronomia jako pierwsza posłużyła człowiekowi do uporządkowania kwestii czasu, zorganizowania go w doby, miesiące, lata. Czy taka zmiana ma sens z punktu widzenia astronoma? Czym się różni czas gregoriański od juliańskiego. Co to jest czas uniwersalny i do czego on nam służy? Kiedy zużywamy więcej sztucznego światła w naszym życiu - rano czy wieczorem - i kiedy potrzebujemy więcej naturalnego?
08:40 Poglądy i osądy - Zbigniew Górniak
  • A w "Poglądach i osądach" dr Dariusz Ziaja, biolog i fizjolog z Wydziału Techniczno-Przyrodniczego UO opowie, jaki wpływa mają zmiany czasu na zegar biologiczny człowieka, a mają według niego negatywny.
Zaprasza od poniedziałku do piątku od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »