Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 26 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Fale niepodległości - Bolesław Bezeg
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W rozmowie "W cztery oczy" rozmowa z Mateuszem Filipowskim, wiceprezes WiK w Opolu, o prestiżowej nagrodzie "Ekolaur" przyznawanej co roku przez Polską Izbę Ekologii. W konkursie udział wzięło wiele wiodących przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów z całej Polski. Za co ta nagroda? Jakie jest jej znaczenie? Jakie kryteria brano pod uwagę przy jej wręczaniu?
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" również Mateusz Filipowski, wiceprezes WiK w Opolu, opowie o technicznych szczegółach przedsięwzięcia „Trias Opolski – ochrona wód podziemnych dla aglomeracji Opole, Prószków i Tarnów Opolski – II etap”, który to projekt uzyskał właśnie nagrodę "Ekolaur". Co to jest trias opolski? Na czym polega jego wyjątkowość? Jak go chronić?

Zaprasza od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »