Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 23 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Fale niepodległości - Bolesław Bezeg
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W Czechach dwudniowe wybory parlamentarne, które przemeblują dotychczasową scenę polityczną u naszych południowych sąsiadów. Do głosu dochodzi tam eurosceptycyzm, obawa przed bezmyślnym przyjmowaniem imigrantów, mówi się nawet o Czechexicie. Ponadto scena polityczna rozdrobni się, gdyż do 200-osobowego czeskiego parlamentu wejdzie najpewniej aż 8 partii, w tym tak egzotyczna jak Piraci. Wybory w Czechach skomentuje w rozmowie "W cztery oczy" opolski europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Kłosowski.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Ten sam temat poruszymy w "Poglądach i osądach" z dr Ewą Ganowicz z Pracowni Polityki Lokalnej Instytutu Politologii UO.
Zaprasza od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »