Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 13 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Okładka z legendą - Justyna Dziedzic
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W rozmowie "W cztery oczy" opolski rzeźbiarz Wit Pichurski opowie o pomniku Kazimierza I Opolskiego, którego makietę pokazał w czwartek opolanom. Co go inspirowało? Jak "zakolegowywał się" ze swym bohaterem? Jak będzie wymowa pomnika? Ile potrwa praca nad nim ? Te pytania zdamy artyście w rozmowie.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • A w "Poglądach i osądach" Magdalena Matyjaszek, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UM Opola odpowie na pytania, kto wpadł na pomysł wystawienia w Opolu pomnika Kazimierzowi Opolskiemu, gdzie stanie monument i kiedy zostanie odsłonięty. Pani naczelnik przybliży też słuchaczom Radia Opole postać starożytnego władcy.
Zaprasza od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »