Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 12 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Okładka z legendą - Justyna Dziedzic
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W rozmowie "W cztery oczy" gościć będziemy Marcina Ociepę, przewodniczącego Rady Miasta Opola, którego raport w sprawie odporności na zagrożenia płynące z otoczenia Unii Europejskiej został we wtorek przyjęty jednogłośnie (co zdarza się niezwykle rzadko) przez cały Europejski Komitet Regionów zrzeszający samorządowców z całej Europy. Ociepie udało się przekonać do ponadpartyjnej i ponadnarodowej zgody m.in. w sprawie zwalczania przyczyn nielegalnej imigracji, a nie tylko jej skutków. W raporcie zostało też zapisane wsparcie dla rodzin, organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych. Spytamy naszego gościa nie tylko o zawartość raportu, ale i o wrażenia z wystąpienia i o to czy miał tremę i jak długo się przygotowywał.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" rozmowa z współautorem opolskiego raportu, dr. Bartoszem Maziarzem z Uniwersytetu Opolskiego. Co było w raporcie takiego cennego, że podpisali się pod nim przedstawiciele wszystkich krajów członkowskich UE? Czym jest Europejski Komitet Regionów? Jakie są jego wpływy, cele i skuteczność?


Zaprasza od poniedziałku do piątku od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***