Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 11 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

A z kim dziś porozmawia Zbigniew Górniak?

Dziś wicepremier Jarosław Gowin weźmie udział w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim, które będzie powiązane z uroczystym otwarciem Collegium Medicum, czyli budynku nowo powstałego Wydziału Medycznego na UO. Premier podczas swojego wystąpienia zaprezentuje społeczności akademickiej Konstytucję dla Nauki, czyli projekt reformy systemu szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce, który powstał z inicjatywy akademików oraz we współpracy z nimi. Wcześniej jednak przyjedzie do Radia Opole, gdzie w rozmowie W cztery oczy zapytamy go też o to, czy stworzy własną nową partię, jak rozpisują się o tym ostatnio media oraz czy namaści Marcina Ociepę na kandydata na przyszłego prezydenta Opola.


A w Poglądach i osądach prorektor UO prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak opowie o tym, jakie przeszkody trzeba było pokonać – materialne, organizacyjne, a przede wszystkim mentalne, aby móc uruchomić w Opolu medycynę.


W audycji także:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Okładka z legendą - Justyna Dziedzic

Zaprasza od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »