Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 stycznia 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Album Opolski i płyta "2 Lp"

Wyjątkowe i rzadkie wydawnictwo (swoisty dokument epoki) wydane w połowie lat 70. przez Towarzystwo Przyjaciół Opola, gdzie na pierwszej płycie znalazł się ustereofoniczniony wybór materiału z pierwszego opolskiego festiwalu z 1963 roku, a na drugiej płycie albumu dwa zespoły ludowe - jeden z Opola, drugi z Lewina Brzeskiego.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Do autora można pisać na adres: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki i czwartki.

9:00 DOBRY MOMENT

Zimne kąpiele możemy porównać do krioterapii. Wejście do wody o temperaturze bliskiej zera stopni Celsjusza, to olbrzymi bodziec termiczny dla naszego ciała. Czy służy seniorom? Na to pytanie odpowiedzą panie, które przygodę z morsowaniem rozpoczęły na emeryturze.

Z kolei Mariusz Łapot zabierze nas w podróż do Omanu. Nie będzie to jednak zwykła wycieczka. Przyjrzymy się bowiem konsekwencjom śmierci sułtana i konfliktom na Bliskim Wschodzie.

Na koniec, za sprawą Mariusza Majerana, odwiedzimy Wielką Krokiew i sprawdzimy, jak idą przygotowania do konkursu skoków w Zakopanem.

W audycji dziś również:

11:20 Czytasie – Beata Granatowski i Ireneusz Prochera
11:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »