Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 stycznia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Poznański Festiwal Młodego Jazzu - zespoły, które wykraczają poza jazz i szukają inspiracji w muzyce ludowej. Dla tradycji swojej wsi - Lasowiackie Dziadkowanie, Zespół Ludowy Górniacy i Henryk Marszał z kapelą. Połączenie estetyki polskiej z afrykańską - duet Buba Badjie Kuyateh & Michał Górczyński "Gut the Air".

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Codziennie spożywamy wiele produktów, o których pochodzeniu nie wiemy prawie nic. Czy jesteśmy skazani na dokonywanie wyborów w ciemno? Bezpośredni handel jest próbą przełamania tej tendencji. Nawet w dziedzinie kawy - uprawianej przecież tak daleko od Polski - możemy wybierać świadomie. Na ten temat porozmawiamy z Krzysztofem Baraboszem z Hard Beans Coffee Roaster, który angażuje się w inicjatywy dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Naszym gościem będzie także brafitterka i właścicielka sklepów Margot w Opolu - Małgorzata Kazimierczyk. Porozmawiamy o tym, jak dobór odpowiedniego biustonosza wpływa na nasze zdrowie. Będą też ważne porady dotyczące samobadania piersi. Na koniec zapytamy o "staniki do zadań specjalnych". Co to takiego? O tym między innymi w drugiej godzinie programu.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Do autorki można pisać na adres: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »