Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 grudnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Ewa Śnieżanka - 1989
Po wielu latach kariery i próbach szukania repertuaru w nowoczesnych stylach Ewa Śnieżanka powraca na tej płycie z utworami, które przyniosły jej największą popularność i których najczęściej domagali się fani na koncertach, a są to tanga i walce (płyta jest tak podzielona, że walce wypełniają stronę pierwsza, a tanga drugą). I czuć, że ona sama czuje się w takich piosenkach najlepiej, z czym doskonale współgrają teksty, a wszystko nosi znamiona ponadczasowości i klasyczne melodie wiecznie są żywe, co płyta udowadnia pomimo roku wydania, w którym świat muzyki rozrywkowej był już w innym miejscu.

Lou Reed - Blue Mask
Po wielu perypetiach w karierze solowej, od szczytu po pełne mielizn rozterki okraszone używkami, Lou Reed wrócił do klasycznego rocka i ustatkował się osobiście, ale artystycznie okazało się to strzałem w dziesiątkę, bo na początku lat 80., gdzie wielu zachwyciło się syntezatorami, takie gitarowe brzmienie z mocnymi i szczerymi do bólu tekstami musiało przypaść do gustu każdemu wrażliwemu wielbicielowi rocka.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
20:00 STUDIUM REPORTAŻU
W audycji tej wspólnie zastanowimy się, czy współczesnemu zabieganemu, zapatrzonemu w smartfon człowiekowi potrzebne są jeszcze reportaże? A jeśli już zdecydujemy się jakiegoś wysłuchać – to w jakim celu? Czego od niego oczekujemy? Czy pomoże nam zrozumieć świat? Czy skłoni do refleksji, czegoś nauczy, poruszy?

W tym programie, razem z opolskimi i polskimi twórcami reportażu, spróbujemy przekonać, że na większość tych pytań odpowiedź brzmi: tak. Wspólnie poznamy kulisy pracy najlepszych reportażystów, dowiemy się, jak powstaje nagranie, skąd się biorą tematy, gdzie reportażyści szukają inspiracji, czego się boją, co wolno powiedzieć w reportażu, czy reportaż pomaga dostrzec manipulację. Poznamy losy niezwykłych bohaterów, przypomnimy sobie wydarzenia, którym towarzyszył reporterski mikrofon. Spróbujemy też znaleźć wspólne punkty reportażu radiowego, prasowego, telewizyjnego i tego ukazującego się w formie książkowej.

Razem również spróbujemy znaleźć sposób, by nauczyć się tak słuchać reportażu, żeby jak najwięcej skorzystać z przekazu jaki niesie.

Do słuchania od godz. 20:05 zaprasza Adrian Chimiak. Do autora można napisać tu: adrian.chimiak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »