Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny Skrzyńskiej, były by to: wrażliwość na świat dookoła i niepohamowana siła głosu, zakorzenionego głęboko w naturze. Fascynuje, porusza i nie daje zapomnieć. "Palcem po wodzie" jest drugim, studyjnym albumem Karoliny.

W audycji dziś także Mały Kolberg na Śląsku Opolskim - nabór do cyklu doskonalącego umiejętności pracy z dziećmi i folklorem lokalnym.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Tym razem Samorządową Lożę Radiową prowadzić będziemy z Izby Pamięci Stowarzyszenie „Blechhammer – 1944” w Kędzierzynie-Koźlu. Dyskutować będziemy o zatruwaniu powietrza i jak temu zaradzić.

Problem smogu nasila się w sezonie grzewczym. Mamy z nim do czynienia w miastach i wioskach. Główną przyczyną tych zanieczyszczeń są emitowane przez gospodarstwa domowe spaliny z pieców na paliwa stałe. Największe w regionie przekroczenie maksymalnych norma stężenia pyłów drobnych w powietrzu notowano ostatnio w Opolu. Obawy w Kędzierzynie-Koźlu powoduje wysokie stężenie toksycznego benzenu. Wywołuje to zaniepokojenie społeczne. Zapowiadane są cykliczne protesty. Jakość powietrza była tematem niedawnego „okrągłego stołu” z udziałem mieszkańców i władz tego miasta. W piątek, w sprawie benzenu wypowiadali się tam parlamentarzyści. W Samorządowej Loży Radiowej zapytam m.in. o skuteczność różnych programów ochrony powietrza.

Od 11:05 do 12:00 zaprasza do słuchania Jan Poniatyszyn. Do autora można pisać na: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »