Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny Skrzyńskiej, były by to: wrażliwość na świat dookoła i niepohamowana siła głosu, zakorzenionego głęboko w naturze. Fascynuje, porusza i nie daje zapomnieć. "Palcem po wodzie" jest drugim, studyjnym albumem Karoliny.

W audycji dziś także Mały Kolberg na Śląsku Opolskim - nabór do cyklu doskonalącego umiejętności pracy z dziećmi i folklorem lokalnym.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Wczorajszy wieczór to początek jubileuszowej, 50. Muzycznej Jesieni w Grodkowie. Impreza z liczącą pół wieku tradycją była miejscem pierwszych występów takich sław jak: TSA, Lady Pank, Kamil Bednarek czy Ewelina Lisowska. W tym roku na deskach grodkowskiego domu kultury zobaczymy 20 zespołów, które powalczą między innymi o profesjonalna sesję nagraniową w Studiu M im. SBB w Radiu Opole. W naszym sobotnim spotkaniu przybliżymy historię tej imprezy, o której opowie jej pomysłodawca, a zarazem wieloletni dyrektor Domu Kultury w Grodkowie, Stanisław Wieczorek.

W programie odwiedzimy także Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, gdzie od niedawna można oglądać jedną z nielicznych wystaw prezentującej życie na dawnych Kresach Wschodnich. O ekspozycji liczącej ponad 1000 eksponatów, a także tym, w jaki sposób jej autorzy dbali o najdrobniejsze nawet detale pomagające przenieść się w czasy przedwojennej Polski i losów Polaków po 1945 roku opowie kuratorka wystawy Teresa Piasecka.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Po raz 19 można oglądać w Opolu najważniejszą wystawę fotografii prasowych World Press Photo. Do spojrzenia na 2018 r., przez pryzmat wydarzeń i zjawisk utrwalonych na najlepszych fotografiach prasowych świata, będzie zachęcać Anna Łęgowik, kierownik Działu promocji, informacji i edukacji w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 w soboty Daniel Klimczak lub Natalia Kryjom, w niedziele Paweł Konieczny. Do autorów można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl
natalia.kryjom@radio.opole.pl
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »