Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny Skrzyńskiej, były by to: wrażliwość na świat dookoła i niepohamowana siła głosu, zakorzenionego głęboko w naturze. Fascynuje, porusza i nie daje zapomnieć. "Palcem po wodzie" jest drugim, studyjnym albumem Karoliny.

W audycji dziś także Mały Kolberg na Śląsku Opolskim - nabór do cyklu doskonalącego umiejętności pracy z dziećmi i folklorem lokalnym.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT

Pasjonatom wojaży po Opolszczyźnie zaproponuję dziś dwie wyprawy: do wsi Brzezina koło Brzegu, gdzie od 1584 roku stoi niezwykła płyta kamienna, upamiętniająca budowę drogi w stronę Wrocławia. Opowie o niej – w drugiej części magazynu – dr Tadeusz Jurek, przewodnik i brzeski popularyzator historii lokalnej.

Natomiast magazyn rozpoczynamy od wizyty w Byczynie. Tym razem, Jan Kubik, emerytowany profesor Politechniki Śląskiej w Gliwicach i Politechniki Opolskiej, nie będzie mówił o zabytkach wpisanych do rejestru Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ani o wydarzeniach historycznych, np. słynnej bitwie rozegranej 24 stycznia 1588 roku. Dziś, prof. Jan Kubik opowie o ludziach nauki, którzy z racji urodzenia czy zamieszkiwania są z Byczyną związani.

Tym, którzy nie będą mogli wysłuchać całego magazynu, proponujemy stronę internetową Radia Opole, gdzie w zakładce Obieżyświat zostanie udostępniony jego dźwiękowy zapis.


W sobotę od 6:05 do 7:00 zaprasza do słuchania Barbara Tyslik.

Do autorki można napisać tu:
barbara.tyslik@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »