Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 9 listopada 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Orkiestra Świętego Mikołaja ma w swoim dorobku kilkanaście albumów - zarówno studyjnych, jak i koncertowych. Zagrała prawie 2000 koncertów w kraju i za granicą. W jej środowisku powstało wiele prekursorskich inicjatyw mających na celu animację i popularyzację muzyki folkowej, takie jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" organizowany corocznie od 1991 roku czy wydawane od 1996 roku pismo folkowe "Gadki z Chatki".

Renaud Garcia Fons i jego inspiracje muzyczne wynikające z kilku źródeł, z jednej strony czuje się związany z tradycją flamenco, a z drugiej pasjonuje go muzyka dawnego orientu i wschodu.

Na tegorocznym festiwalu Jazztopad usłyszymy Anouara Brahema, marokańskiego wirtuoza arabskiej lutni oud.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT

Dzisiejszy program w całości nadamy ze stadionu przy ul. Oleskiej, gdzie w ramach 17. kolejki I ligi Odra Opole zagra z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wcześniej będziemy łączyli się z Kędzierzynem-Koźlem, gdzie w 4. kolejce siatkarskiej Plusligi Grupa Azoty ZAKSA będzie podejmowała Wartę Zawiercie.

W naszej audycji także wrócimy do tego, co działo się w minionym tygodniu. Zobaczymy jak radzili sobie nasi szczypironiści, koszykarze oraz siatkarze. Nie zabraknie również informacji z kraju i ze świata.


Na audycję zaprasza od 16:05 do 20:00 Mariusz Chałupnik wraz z zespołem redakcji sportowej. Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***