Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 8 listopada 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Veronika Fischer Band - 1

Debiutancki album wokalistki, która już Państwo mieli okazję usłyszeć w audycji na płytach przekrojowych i śmiało można powiedzieć, że określenie jej wschodnio-niemiecką Suzi Quatro nie jest na wyrost (u nas byłaby blisko Maryli Rodowicz) bowiem w przeciwieństwie do wielu innych zespołów swojego kraju, w którym na mocne brzmienia patrzono nieprzychylnie, potrafiła zagrać mocno i rockowo, a zarazem przebojowo, co sprawiło, że do dzisiaj jest gwiazdą i regularnie przez wszystkie dekady nagrywała udane płyty.

Strawbs - Bursting at the Seams

W Wielkiej Brytanii The Strawbs jest zespołem kultowym, traktowanym na równi z tuzami progresywnego rocka, jak Genesis (do którego momentami jest podobny, zwłaszcza głos wokalisty bliski jest tembrowi Petera Gabriela, ale o naśladowaniu nie ma mowy) jednak ma sporo elementów folkowych, a w drugiej połowie lat 70-tych także popowych, przy czym ciągle jest to rock, a prezentowana płyta z 1974 roku jest idealnym obrazem możliwości grupy, gdzie obok siebie są i wielkie przeboje, w bardziej zwartej formie i nieco bardziej rozbudowane, bardziej wprost progresywne kompozycje, a wszystko brzmi spójnie i tworzy niezwykle piękną całość.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 LOŻA RADIOWA

Piątkowe spotkanie to tradycyjna Młodzieżowa Loża Radiowa. Tym razem porozmawiamy o różnych sposobach świętowania Święta Niepodległości. Jedni wywieszają za okno flagę, inni świętują na sportowo lub muzycznie, inni uczestniczą w grze miejskiej, a kolejni biorą udział w uroczystościach czy marszach. O tym jak Polacy, a zwłaszcza młodzi Polacy patrzą na to święto zapytamy naszych gości, czyli Bartłomieja Czuchnowskiego z Młodzieży Wszechpolskiej okręgu opolskiego, a także Franciszka Posackiego z Młodych Demokratów i Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Opola.

Po godzinie 13.00 będziemy rozmawiać o zmianach na stanowisku Naczelnika Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. 31 października pracę zakończył dr Bartosz Kuświk, a jego obowiązki przejął dr Tomasz Greniuch. Nowego naczelnika zapytamy o zainteresowania badawcze i plany.


W audycji także:
12:50 Mądre ryby nie biorą – Kacper Śnigórski
13:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski/Katarzyna Zawadzka

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Joanna Matlak i Marek Świercz. Do autorów można napisać tu: loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »