Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 września 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Teaze - One Night Stands
  • Mało znana u nas kanadyjska hard rockowa, a nawet heavy metalowa grupa z Kanady, istniejąca w latach 1975-1981, która pozostawiła po sobie cztery studyjne albumy. Prezentowany dziś, trzeci (z 1979 roku) w dorobku, jest najbardziej klasyczny dla gatunku i w przeciwieństwie do wielu innych zespołów spod znaku klonowego liścia, jest najmniej eklektyczna i zdecydowanie mocna, z wieloma momentami godnymi tego co robiło wówczas na przykład Judas Priest.

Kult - Spokojnie
  • Grupa Kult jest od dawna zespołem kultowym, a jednak tym bardziej warto się przyjrzeć tego stanu powodom. a tkwią one niewątpliwie w charyzmie lidera, Kazika Staszewskiego i jego tekstach, ale i bardzo bogatej palecie barw, środków i instrumentów po jakie grupa sięgała i sięga i to, jak pokaże prezentowana płyta od samego początku istnienia.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
11:00 NIEDZIELNA LOŻA RADIOWA
W Niedzielnej loży Radiowej poprosimy opolskich polityków o odniesienie się do kolejnego wątku kampanii wyborczej w regionie. Do debaty publicznej za sprawą Sławomira Kłosowskiego wrócił temat podłączenia Opola do ciepła z Elektrowni Opole. Zdaniem kandydata PiS, pojawiły się nowe okoliczności prawne sprzyjające temu projektowi. Temat nie jest łatwy - dyskutuje się o nim od lat 80. ubiegłego wieku.

Drugi temat to problem granicy debaty publicznej - czy zawieszenie prof. Aleksandra Nalaskowskiego za felieton krytyczny wobec LGBT jest uzasadnioną reakcją władz uczelni w Toruniu czy przejawem cenzury?

Do słuchania od 11:05 do 12:00 zaprasza Marek Świercz. Do autora można pisać na:
marek.swiercz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:56 U2 - One
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »