Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 września 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kult - Spokojnie

Grupa Kult jest od dawna zespołem kultowym, a jednak tym bardziej warto się przyjrzeć tego stanu powodom, a tkwią one niewątpliwie w charyzmie lidera, Kazika Staszewskiego i jego tekstach, ale i bardzo bogatej palecie barw, środków i instrumentów po jakie grupa sięgała i sięga i to, jak pokaże prezentowana płyta od samego początku istnienia.

Teaze - One Night Stands

Mało znana u nas kanadyjska hard rockowa, a nawet heavy metalowa grupa z Kanady, istniejąca w latach 1975-1981, która pozostawiła po sobie cztery studyjne albumy, a prezentowany, trzeci (z 1979 roku) w dorobku, jest najbardziej klasyczny dla gatunku i w przeciwieństwie do wielu innych zespołów spod znaku klonowego liścia, jest najmniej eklektyczna i zdecydowanie mocna, z wieloma momentami godnymi tego co robiło wówczas na przykład Judas Priest.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
22:00 PRZY RODZINNYM STOLE
Asertywność będzie tematem przewodnim programu. To często spore wyzwanie dla młodych kobiet czy świeżo upieczonych mam. Marta Mandżak-Matysek jest mamą dwulatka, współtworzy bloga "Synu Daj Żyć", organizuje też warsztaty, podczas których uczy kobiety w ciąży dbania o własne granice. Karolina Pisz działa w Fundacji Laboratorium Zmiany, wspiera kobiety w działaniach na rzecz równego traktowania, pomaga im rozwijać poczucie własnej wartości i mocy sprawczej. Jak mądrze zadbać o własne granice? I dlaczego tzw. "dobre rady" bywają szkodliwe? O tym w programie.

Zaprasza w środy od 22:05 do 23:00 Katarzyna Zawadzka. Do autorki można napisać tu: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »