Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 sierpnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Wakacje na Opolszczyźnie obfitują w koncerty i spora w tym zasługa kursów mistrzowskich. Sierpień bezapelacyjnie należy do XXX Międzynarodowego Kursu Muzycznego i towarzyszącego mu XIII Festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne". W audycji sprawdzimy, jakie emocje towarzyszą muzykom - tym uczącym się i tym doświadczonym. Podsłuchamy więc fragmentów występów, zajrzymy za kulisy i opowiemy o tych koncertach, które jeszcze przed nami.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
17:00 STUDIO REPORTAŻU
W świątecznym, podwójnym wydaniu Studia Reportażu dowiemy się, czy Polacy wciąż ufają wojsku, czy armia jest coraz bardziej... kobieca, jak w Iraku bohaterskie Polki (pielęgniarki) ratowały życie żołnierzy wojsk koalicyjnych oraz mieszkańców, którzy zwracali się do nich o pomoc, jak 100 lat temu pewna kobieca organizacja militarna (zrzeszająca 2500 pań) walczyła o zachowanie niepodległości Polski.

Zastanowimy się wspólnie nad tym, za co dziś powinniśmy dziękować Matce Boskiej Zielnej, czy w przyszłości czeka nas susza, jak młodzież postrzega święto wypadające 15 sierpnia - co ich przyciąga na Jasną Górę?

Te reportaże będą pretekstem do tego, by pomyśleć o tym, w jakim "miejscu" znajduje się dziś Polska i Polacy.

Na audycję zaprasza od 17:00 do 19:00 Adrian Chimiak. Do autora można napisać tu: adrian.chimiak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***