Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 lipca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Spotkanie z animatorem kultury, poetą i znawcą Kresów Januszem Ireneuszem Wójcikiem. Mówić będziemy o polskiej tradycji utrzymanej na Kresach, poetach romantycznych, fascynacjach ludowymi obrzędami, miłościach Adama Mickiewicza itd.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA
Głubczyce są kolejnym miastem, które odwiedzimy w ramach naszej radiowej akcji letniej. Gmina ta i powiat sąsiadują z Czechami. To peryferyjne położenie ma swoje zalety, ale też rodzi problemy charakterystyczne dla przygranicznych regionów. Są nimi depopulacja oraz trudności z pozyskaniem inwestorów tworzących nowe miejsca pracy. Z brakiem lekarzy boryka się miejscowy szpital. Wzrasta jego zadłużenie. Od kilku lat remontu nie może doczekać się tamtejszy dworzec kolejowy, który gmina sprzedała prywatnej firmie.

Głubczyce mają też swoje sukcesy. Diametralnie zmienił się wygląd miasta. Odnowiono m.in. ulice, zabytki oraz park miejski. Modernizowane są także drogi powiatowe. O tym wszystkim będziemy rozmawiać w sobotniej Samorządowej Loży Radiowej. Studio plenerowe Radia Opole zainstalujemy w głubczyckim centrum przesiadkowym.

Od 11:05 do 12:00 zaprasza do słuchania Jan Poniatyszyn.

Do autora można napisać tu: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***