Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rare Earth - In Concert

Wiele razy wspominany zespół przy okazji innych audycji, nareszcie w pełnej krasie, koncertowym, a moim zdaniem najciekawszym wydaniu, które ukazuje pełnię jego możliwości, kunszt techniczny i szaleństwo epoki, chociaż zaznaczyć trzeba, że różne tu style zabrzmiały, bo była to pierwsza "biała" grupa nagrywająca dla Motown, która odniosła światowy sukces (cała pierwsza płyta to wielkie singlowe hity z trwającym 23:33 "Get Ready" na czele) łącząc funkowo-soulowe brzmienia z iście rockowym ogniem.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od świetnych wiadomości pogodowych. Przed kolejnym wakacyjnym weekendem sprawdzimy jak zachowujemy się nad wodą, gdzie pilnują nas ratownicy i jak przygotowane są akweny.

Będziemy też na festiwalach w Głuchołazach i Ostawie. Tam tłumy fanów i nasi reporterzy, którzy przybliżą sylwetki artystów i program na najbliższe dni.

A na koniec też o muzyce ale tym razem disco polo. Burmistrz nudziarz, bo tak nazwany został przez mieszkańców, poskąpił pieniędzy na festiwal, czym podpadł całej okolicy.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Marcin Oszańca, rzecznik prasowy opolskich struktur PSL. Zapytamy go o Koalicję Polską, którą ludowcy tworzą na użytek wyborów parlamentarnych.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza

W "Poglądach i osądach" o wspólnej koalicji partii lewicowych porozmawiamy z Piotrem Woźniakiem, liderem opolskich struktur SLD.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***