Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rare Earth - In Concert

Wiele razy wspominany zespół przy okazji innych audycji, nareszcie w pełnej krasie, koncertowym, a moim zdaniem najciekawszym wydaniu, które ukazuje pełnię jego możliwości, kunszt techniczny i szaleństwo epoki, chociaż zaznaczyć trzeba, że różne tu style zabrzmiały, bo była to pierwsza "biała" grupa nagrywająca dla Motown, która odniosła światowy sukces (cała pierwsza płyta to wielkie singlowe hity z trwającym 23:33 "Get Ready" na czele) łącząc funkowo-soulowe brzmienia z iście rockowym ogniem.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
1:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole pojawią się interesujące cykle tematyczne, felietony i rozmowy, z których dowiemy się m.in. co złożyło się na sukces bluesowej płyty polskiego zespołu, wydanej w 1971 roku.

Wybierzemy się też w podróż do krainy o piekielnym krajobrazie, w której na wulkany i rzeki trafić nie trudno - gorzej ze szlakiem turystycznym.

Nie tylko podróżniczo jednak będzie, bo porozmawiamy np. o "Dzieciach rewolucji przemysłowej" i spotkamy się z twórczością artysty, który "miał swoją życiową filozofię i skłonność do filozofii", a gdy wychodził na scenę, skórzana kurtka zamieniała się w rozciągnięty garnitur...

Ponadto posłuchamy reportaży i przebojów z dawnych lat, weźmiemy pod lupę wybrane czasopisma tematyczne, a nie zabraknie również odrobiny historii czy muzycznych powtórek z języka obcego.

Od 1:00 do 6:00 rano zaprasza do słuchania - w zastępstwie Adriana Chimiaka - Małgorzata Ślusarczyk. Do autorki można napisać tu: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***