Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lipca 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
W wieku 88 lat zmarł w Rio de Janeiro słynny gitarzysta, kompozytor i piosenkarz Joao Gilberto nazywany "ojcem bossa novy", stylu muzyki wywodzącego się z samby i cool jazzu.

W audycji także wywiad z roku 1967 z pianistą i kompozytorem jazzowym Krzysztofem Komedą. Poza tym Django Bates i jego utwory o lecie.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Podróże i te bliskie, i te znacznie dalsze, nie robią już na nas takiego wrażenia jak kilkadziesiąt lat temu. Zatem w naszym teatrze wyobraźni wrócimy do świata, gdy wyprawa poza "najweselszy w obozie barak" była sensacją. Oto w stanie wojennym student Uniwersytetu Jagiellońskiego Piotr Liniewski (mieszkaniec Nysy) wyruszył w podróż dookoła świata - na rowerze. Nie mógł wiedzieć, że to potrwa trzy lata, że nad Amazonką policja mu życie uratuje, że spotka wielu ludzi, którzy na zawsze pozostaną w jego pamięci. I nie wiedział też najważniejszego, że młodzieńcza przygoda przyniesie mu pomysł na całe życie. Reportaż "Pedro z Polski" nagrałem w roku 2008 i lubię go przypominać zwłaszcza wtedy, gdy o podróżach nieco częściej marzymy.

A gdy już w pierwszej odsłonie Studia Reportażu wsiądziemy na rower, to już... pojedziemy dalej, bo przypomnimy sobie reportaż Barbary Tyslik "Szlakiem Świętego Jakuba" (premiera w roku 2008). To rzecz o wyprawie rowerowej Michała Szkudlarka do Santiago de Compostela. Najwięcej pielgrzymów ściąga tam 25 lipca w Dniu Świętego Jakuba. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, więc uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. A każdy z nich przynosi niezapomniane wrażenia...

Do słuchania od 21:05 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***