Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 czerwca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tadeusz Woźniak - Tadeusz Woźniak

Pierwsza długogrająca płyta Artysty, który już był prezentowany w audycji w późniejszym, bardziej progresywnym i mniej znanym wydaniu, ale i tu, poza dwoma oczywistymi przebojami (m.in. najsłynniejszym "Zegarmistrzem światła") będziemy mieli okazję poznać i przekonać się, że Tadeusz Woźniak nigdy nie był muzykiem jednowymiarowym i przewidywalnym, a pozornie poetycko-akustyczny, jak dzisiaj byśmy powiedzieli "songwriterski" repertuar, potrafił zaaranżować i podać w formie daleko bogatszej.

Jacek Lech - Bądź dziewczyną moich marzeń

Podobnie jak w przypadku Tadeusza Woźniaka jest to kolejne spotkanie z Jackiem Lechem i chociaż płyta sygnowana jest na froncie jako solowa, towarzyszy mu tu zespół Czerwono-Czarni, z którego się wywodzi i nie pozostaje to bez wpływu na muzykę, ukazując zarazem, jak dobry był too zespół nie tylko akompaniujący solistą, ale grupa, która mogła osiągnąć wiele z mocnym liderem za mikrofonem.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Tym razem zanurzymy się w historii, a później do współczesności reporterskie ścieżki nas zaprowadzą.

Najpierw sięgniemy po poruszającą relację licealistki, która z koleżankami protestowała przeciwko nazwaniu Katowic Stalinogrodem, a czyniła to rozrzucając ulotki w różnych miastach Górnego Śląska. Aresztowana przez UB, została skazana na pobyt w zakładzie dla młodocianych przestępców. W roku 1996 Natalia Piekarska - Poneta opowiedziała o swoich dramatycznych losach Andrzejowi Russakowi i dzięki temu powstał reportaż: "Między Stalinem a Bierutem". A skoro w tej audycji zawsze pamiętamy, że historia ( jak mawiali starożytni mędrcy) jest nauczycielką życia, warto i do mniej znanych dziejów sięgnąć.

Wakacje sprzyjają odkrywaniu urody tego świata, także małej ojczyzny. Można to czynić na wiele sposobów, najważniejsze, by nie zagubić wartości, które mogą i powinny pozostać z nami na dłużej. I może właśnie dlatego postanowiłem przypomnieć reportaż, który nagrałem w roku 1988 w Dębskiej Kuźni. Wybrałem się na spacer z Marią Kwiecińską, a nagranie, które powstało, opatrzyłem później tytułem: "Wyprawa do źródła". Powstał reportaż o przymierzu człowieka z przyrodą, o tym, co prawdziwie ważne, o tym, co w życiu liczy się najbardziej. Jestem przekonany, że wiele myśli zawartych w tej audycji pozostanie z nami na dłużej, bo do źródła zawsze warto wracać.

Od poniedziałku do piątku o 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »