Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 maja 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Simon & Garfunkel - "Concert in Central Park"
  • Jeden z najbardziej wyjątkowych albumów koncertowych w historii rocka (i w ścisłej dziesiątce, jeżeli chodzi o zgromadzoną publiczność). zarówno dlatego, że udało się namówić na występ duet, który od wielu lat już nie istniał (ostatni album muzycy nagrali jedenaście lat wcześniej, w 1970 roku i od tamtej pory prowadzili kariery solowe, a do tego nie byli w najlepszych relacjach, co znalazło odzwierciedlenie podczas występu, co omówię szerzej w audycji, bo w efekcie finalnym tego nie słychać), zebrał rekordową publiczność, dwukrotnie wyższą od założonej i zagrany i nagrany w ramach zbiórki na cel charytatywny renowacji Central Parku. Artyści nie ograniczyli się tylko do odegrania starych przebojów, ale Paul Simon wiele z nich zaaranżował na nowo, a i zaproponowali też własne utwory. Stąd nawet ci, którzy znają twórczość duetu z lat 60-tych dostali tu rzecz zupełnie nową, a do tego żywo reagująca publiczność tworzy dodatkowy klimat i niezwykłą aurę.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
22:00 PRZY RODZINNYM STOLE
Ich rodzinę współtworzy siedem owczarków szwajcarskich, a wśród nich trzymiesięczny szczeniak Harry. Najmłodszy członek rodziny także pojawił się w studiu Radia Opole razem z Leszkiem Koisem, który opowiedział o domu pełnym zwierząt i miłości do nich.

Będzie zatem o rodzinnym podziale obowiązków w opiece nad czworonożnymi przyjaciółmi. Będzie też o dobrych manierach przy stole, czyli jak nauczyć psa, aby w trakcie obiadu nie wyłudzał smakowitych kąsków od domowników i ich gości. Ponadto opowiemy, jak kontakt z psem pomógł starszej osobie otrząsnąć się z depresji i odzyskać chęć do życia... Zapraszamy!

Zaprasza od 22:05 do 23:00 - w zastępstwie Krzysztofa Dobrowolskiego - Katarzyna Zawadzka. Do autorki można napisać tu: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »