Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stanisław Syrewicz - Dedykacja

Wyśmienita płyta szerzej mało znanego kompozytora, wypełniona muzyka do poezji polskich poetów jak Kubiak, Gałczyński czy Szymborska. Do ich zaśpiewania zaprosił autor Magdę Umer, ale i wybitnych polskich aktorów - Piotra Fronczewskiego, Marka Kondrata, Daniela Olbrychskiego i Krzysztofa Wakulińskiego. Wiele z nich weszło na stałe do repertuaru estradowego i stało się przebojami jak "Spowiedź kretyna" a inne zyskały uznanie w późniejszych wykonaniach Grzegorza Turaua czy Marka Grechuty.

Papa Dance - Nasz Disneyland

Maxi singiel grupy wokół której sporo było zamieszania, że nie bardzo potrafią grać, a jednak zyskała wielu fanów, zdobyła sporo nagród występując m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Prezentowany maxi singiel zawiera dwie niepublikowane utwory.

Billy Preston - I wrote a Simple Song

Nieco mniej u nas znany z solowego dorobku artysta, ceniony i bardzo znany natomiast jako muzyk sesyjny, który nagrywał wspólnie z The Beatles (m.in. płyta "Let it Be") czy Rolling Stones oraz na solowych płytach Lennona Ringo Starra i Georga Harrisona z którym się zaprzyjaźnił do tego stopnia, że zagrał on na gitarze na prezentowanej płycie. Mamy tu zatem soul, funk i jazz ale ze sporą domieszką rocka, na co wpłynęło nie tylko doświadczenie zdobyte z wymienionymi zespołami i udział byłego Beatlesa, ale niezwykła zdolność i talen oraz aspiracje Prestona, aby grać bardzo indywidualnie, co mu się moim zdaniem udało.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Smolik i Kev Fox w Dobrym Graniu! Porozmawiamy z muzykami tuż przed ich występem w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Posłuchamy ich najnowszego wydawnictwa "Queen of Hearts". Spróbujemy się również dowiedzieć czegoś więcej o tej egzotycznej współpracy.

W audycji także:

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - Natalia Kryjom
  • 91. Gala Oskarów zbliża się wielkimi krokami. Te prestiżowe nagrody przyznawane są w wielu kategoriach, wśród nich znajduje się kategoria dla najlepszej piosenki filmowej. W dzisiejszym wydaniu audycji Dobre Granie Extra Natalia Kryjom zaprezentuje swoją ulubioną "oskarową" playlistę. Znajdą się na niej zarówno nowe jak i stare przeboje: takie jak "Skayfall" Adele, czy nagrodzona Oskarem w 1939 roku piosenka "Over the Rainbow" z filmu "Czarnoksiężnik z krainy Oz" w wykonaniu Judy Garland.
Akademickie Opole - Sławomir Kieler
Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »