Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stanisław Syrewicz - Dedykacja

Wyśmienita płyta szerzej mało znanego kompozytora, wypełniona muzyka do poezji polskich poetów jak Kubiak, Gałczyński czy Szymborska. Do ich zaśpiewania zaprosił autor Magdę Umer, ale i wybitnych polskich aktorów - Piotra Fronczewskiego, Marka Kondrata, Daniela Olbrychskiego i Krzysztofa Wakulińskiego. Wiele z nich weszło na stałe do repertuaru estradowego i stało się przebojami jak "Spowiedź kretyna" a inne zyskały uznanie w późniejszych wykonaniach Grzegorza Turaua czy Marka Grechuty.

Papa Dance - Nasz Disneyland

Maxi singiel grupy wokół której sporo było zamieszania, że nie bardzo potrafią grać, a jednak zyskała wielu fanów, zdobyła sporo nagród występując m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Prezentowany maxi singiel zawiera dwie niepublikowane utwory.

Billy Preston - I wrote a Simple Song

Nieco mniej u nas znany z solowego dorobku artysta, ceniony i bardzo znany natomiast jako muzyk sesyjny, który nagrywał wspólnie z The Beatles (m.in. płyta "Let it Be") czy Rolling Stones oraz na solowych płytach Lennona Ringo Starra i Georga Harrisona z którym się zaprzyjaźnił do tego stopnia, że zagrał on na gitarze na prezentowanej płycie. Mamy tu zatem soul, funk i jazz ale ze sporą domieszką rocka, na co wpłynęło nie tylko doświadczenie zdobyte z wymienionymi zespołami i udział byłego Beatlesa, ale niezwykła zdolność i talen oraz aspiracje Prestona, aby grać bardzo indywidualnie, co mu się moim zdaniem udało.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
9:00 ONA I ON

Jak dobrać kije do nordic walking? Jakie buty wybrać? W co się ubrać na szybki, długi spacer? O tym opowie Marzena Spychała, mistrzyni Pucharu Europy i Pucharu Polski, zdobywczyni wielu tytułów na zawodach w kraju i za granicą, która propaguje tę dyscyplinę. Zaprosimy też na I Rajd na Kopę Biskupią Bez Granic.

Jak dostać dotację na wymianę pieca, ocieplenie domu, czy kolektory słoneczne? Kto może liczyć na dotację? Gdzie można złożyć wniosek? W programie porozmawiamy o realizacji programu "CZYSTE POWIETRZE".

Odwiedzi nas również Stanisław Kozłowski z Automobilklubu Opolskiego. W najbliższą sobotę rusza kolejny cykl "Kierowca Roku Opolszczyzny".

W audycji także:

09:40 Czytasie - Beata Granatowska/Ireneusz Prochera
10:30 i 11:30 Młoda Polska - Piotr Wójtowicz
11:50 Worek z cytatami - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »