Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 października 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka filmowa – jeden z gatunków muzyki. Komponowana specjalnie na potrzeby dzieła filmowego, dla jego ilustracji. Muzyka filmowa może być ilustracją, albo też kontrapunktem obrazu – czyli warstwą dopełniającą, charakteryzującą postaci, nastrój, przeżycia psychiczne bohaterów.

Po raz pierwszy o muzyce filmowej można było mówić w erze kina niemego, ale od tamtych czasów muzyka filmowa przeszła znaczną ewolucję. Posłuchamy muzyki filmowej stworzonej przez Maurice'a Jarre'a i Michela Legranda.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannym programie poszybujemy wysoko, wysoko, bowiem w kwietniu przyszłego roku zostanie wystrzelony Światowid! Światowid to pierwszy w Polsce komercyjny satelita. Został całkowicie stworzony w Polsce, bazując na polskiej myśli technologicznej, od komputera pokładowego po całą konstrukcję. W kwietniu będzie już po wszystkich testach, potem poleci na międzynarodową stację kosmiczną i stamtąd zostanie wystrzelony na orbitę.

A gdy już zejdziemy na ziemię, porozmawiamy o Dużym Dniu Zdrowia Psychicznego. Jak to jest, że łatwiej przychodzi nam ubezpieczenie samochodu niż siebie? Jak żyć zdrowo, dobrze, długo i szczęśliwie? Na te pytania odpowiedzą specjaliści i organizatorzy ogólnopolskiej konferencji na temat zdrowia psychicznego.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
6:40-6:55 Bezpłatne audycje wyborcze
07:20 Ojcowie Niepodległości - słuchowisko (od 08.10)
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Szymon Wolf, administrator Studenckiego Centrum Kultury. Porozmawiamy z nim o debacie akademickiej kandydatów na prezydenta Opola, którą społeczność studencka o Uniwersytetu Opolskiego organizuje w najbliższą niedzielę wspólnie z Radiem Opole i Nową Trybuna Opolską.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza

W "Poglądach i osądach" o tejże debacie porozmawiamy z red. Radosławem Dimitrowem z NTO, który będzie jednym ze współprowadzących.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Joanna Matlak. Z autorkami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »